İğne Oyası Sinek Kanadı Yapımı – İğne Oyası Sinek Kanadı Nasıl Yapılır

İğne oyası sinek kanadı yapımı

Merhaba arkadaşlar iğne oyası öğrenme teknikleri anlatmaya iğne oyası sinek kanadı yapımı  ile devam ediyoruz. Sizlere kolay anlatımlı iğne oyası teknikleri anlatmaya devam edeceğiz inşallah. Sizin için hazırladığımız bu güzle konu ile iğne oyası sinek kanadı nasıl yapılır çok rahat bir şekilde anlamış olacaksınız. Çünkü anlatımlarımız hem resimli hemde videolu olacak.

Sinek kanadı iğne oyası modeli tülbentlerimizde, yazmalarımızda, çiçeklerin arasında kullanabileceğiniz yada havlularda kullanabileceğiniz bir iğne oyası modelidir. Öncelikle sinek kanadı iğne oyası yapılışı resimli anlatımlarla başlıyoruz ve sizlere daha yardımcı olmak istiyoruz.

İğne oyası sinek kanadı değimiz model esasında pırpıslardan oluşan farklı ve yapım kolay bir iğne oyası modelidir.

İğne oyası sinek kanadı yapımı

Eğer iğne oyası bilmiyorsanız ve iğne oyası öğrenmek istiyorum anlatımlı konular arıyorum diyorsanız iğne oyası teknikleri konumuza mutlaka bakınız burada iğne oyası başlangıç dersleri ile sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Takıldığınız yerler olursa mutlaka yorum yazarak soru sorabilirsiniz.

Resimli anlatımla adım adım iğne oyası sinek kanadı yapılışı

Şimdi ipimiz iğnemiz hazırsa başlayalım.

İğne oyası sinek kanadı yapımı

Sinek kanadı iğne oyası yapımı işine öncelikle zürafa yapımı ile başlıyoruz. İğne oyası zürafa nasıl yapılır ve püf noktaları nelerdir daha önce size anlatmıştım. O konuya bakabilirsiniz.

Her bir sinek kanadı iğne oyası bir zürafa üzerine yapılır. Sizde her bir sinek kanadı arasında ne kadar boşluk kalacağına karar verip ona göre aralara zürafa yapınız.

Not: Yalnız daha önceden de dediğimiz gibi düğümlerin ve zürafaların sıkı olmasına dikkat ediniz.İğne oyası sinek kanadı yapımı

Son yaptığımız zürafanın içine geri dönüş yapalım.

İğne oyası sinek kanadı yapımı

İçine geri döndüğümüz zürafanın içine de ufak bir pıpır yapacağız. Yine iğne oyası pırpır yapımı konusunu size dün anlattım.

Sıra ile aynı zürafa içerisine 3 tane pırpır yapacağız ve bu pırpırların boyu farklı olacak. Her bir pırpırı yaparken düğümü sıkmadan önce iğne yardımı ile pırpırın boyunu ayarlayalım ve öyle sıkalım. İğne oyası sinek kanadı yapımı

Yaptığımız pırpırın içine geri dönüş yapalım ve pırpırımızın tepesine bir düğüm atıyoruz. Böylece ipimizi pırpırın tepesine taşımış oluyoruz.

İğne oyası sinek kanadı yapımı

Yukarı pırpırın tepesine geçiş işlemini de tamamladık. Sinek kanadı modelimiz yavaş yavaş ortaya çıkıyor. İpimiz şuan yaptığımız pırpırın tepesine bağlı iken tekrar aynı zürafanın içine iğnemizi batırıyoruz. Ve ilkinden biraz daha büyük bir pırpır yapıyoruz.

Bir nevi kademeli pırpır olacak. İğne oyası sinek kanadı yapımı

Şimdi ikinci yaptığımız yüksek olan bu pırpırın içine yani tepesine düğüm atıyoruz ve ipimizi ikinci pırpırın tepeisne geçirmiş oluyoruz.  İğne oyası sinek kanadı yapımı

Tekrar ilk battığımız zürafanın içine iğnemizi batırıyoruz ve üçüncü kez bir pırpır yapıyoruz. Bu pırpır ikinciden de biraz büyük olacak. Böylece yüksekliğini kendimiz karar verene kadar kaç defa pırpır yapıp sinek kanadımızın büyüklüğünü belirleyeceğimiz bize bağlı.

Yazmalarda çim şeklinde kullanmak için yapacaksanız eğer. Böyle üç katlı sinek kanadı yapımı uygun olur. Daha dolgun  görünmesini isterseniz beş yedi on kata kadarda yapabilirsiniz.

Şimdi tekrar zürafamızın altına iğnemizi batıralım. İğne oyası sinek kanadı yapımı

İğne oyası sinek kanadı yapımıBöylece üç katlı sinek kanadı modelimiz tamamlandı. Eğer üç katlı pırpır yapacaksanız bunun için iki pırpır arasına iki adet zürafa yapmanız yeterli olacaktır. Üç katlı sinek kanadı için aralara iki adetten daha fazla zürafa yaparsanız sinek kanadı seyrek görünecektir. İğne oyası sinek kanadı yapımı

Yukarıda bahsettiğimiz gibi internette küçüklü büyüklü çeşitli modellerde iğne oyası sinek kanadı modelleri görebilirsiniz.

Türkçe videolu anlatımla iğne oyası sinek kanadı yapımı

Evet hanımlar yukarıda sizlere adım adım resimlerle sinek kanadı nasıl yapılır anlattık. Şimdide daha iyi pekişmesi için videolu anlatım ile göstermek istiyoruz.

İki katlı sinek kanadı iğne oyası modeli yapımı

Yukarıda bahsettiğimiz gibi zevkinize göre ve ihtiyacınıza göre sinek kanadı yaparken pırpır katlarını arttırabilir yada azaltabilirsiniz.

Farklı bir video ile iğne oyası sinek kanadı yapımı

Videolarla iğne oyası öğrenmeye devam ediyoruz hanımlar.

İğne oyası sinek kanadı ile çimen oyası yapılışı

Bu videoda öğretici ablamız yazma kenarına büyük bir iğne oyası çiçek modeli için sinek kandı iğne oyası modellerini çimen olarak kullanmak için yapıyor. Gördüğünüz gibi sinek kanadı diye bildiğimiz bu güzel iğne oyası modeli yeşil iple çok güzel çimen olarak kullanılabiliyor.

Facebook Yorum
4
4.3

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe