İğne Oyası Papatya Modeli Yapımı – Resimli İğne Oyası Papatya Yapımı

Resimli iğne oyası papatya modeli yapımı

Merhaba arkadaşlar mutlu, huzurlu bir gün dileklerimle yine sizlerle birlikteyim. Sizlere iğne oyası papatya modeli yapımı konusu anlatacağım. Bugün size iğne oyası en çok yakışan modellerden biri olan papatya oyası yapılışı aşamalarını anlatmaya çalışacağım.

Bahar aylarında doğamızı süsleyen papatya çiçeği artık iğne oyalarımıza da ilham olup fularlarımızı süsleyebilir ve papatya yazma örnekleri yapabilirsiniz. Sizde iğne oyası papatyanın yapılışı konumuzu inceleyerek şahane iğne oyası papatya modelleri yapabilirsiniz.İğne oyası papatya modeli yapımı

Buradaki iğne oyası papatya yapımı konusu okuduktan sonra harika papatya yazma modelleri yapabilirsiniz. İğne oyası papatya modeli muhteşem görüntüsüyle benim vazgeçilmezlerim arasında olan papatya çiçeği eminim iğne oyası seven birçok hanımın da favorileri arasında yer alır.

Papatya demişken kızlar papatya motifli örgü aplike yapımı konusuna da bakabilirsiniz.

İğne oyası papatya modeli papatya çiçeğimiz sık iğne tekniğiyle yapılan bir modeldir. Tek katlı ve iki katlı olarak uygulanan şekilleri vardır.

İki katlı olan papatya benim ilk tercihimdir. Çünkü dolu dolu ve muhteşem bir görüntüye sahiptir. Yapımı ne kadar zor olursa olsun, yaparken ve kullanırken aldığınız zevk her şeye değer.İğne oyası papatya modeli yapımı

Papatya çiçeğimizin aralarında istediğiniz kaya ve pır pır modellerini kullanabilirsiniz. Çünkü çiçeğimize her türlü ara yakışır. Zaten kendisi tek başına gözlere  görsel bir şölen sunar.

İsterseniz yavaş yavaş bu güzel iğne oyası papatya yapımı modelimizin yapım aşamalarına geçelim.

Denemek isteyen herkese şimdiden kolay gelsin.

İğne oyası papatya modeli yapımı

İğne oyası papatya modeli yapımı

İlk önce parmağımızda 6 zürafa yapalım. İpimizi çekip büzdürerek ikinci sıramıza geçelim.

İğne oyasına yeni başlayanlar iğne oyası zürafa yapımı ve iğne oyası püf noktaları nı öğrenmek için ilgili konulara bakmalısınız.

İğne oyası papatya modeli yapımı

Zürafalarımızın üzerine 7-8 sıra dolanarak borumuzu oluşturalım.İğne oyası papatya modeli yapımı

Şimdi bir zürafamızın içine 3 tane zürafa yaparak devam edelim.

İğne oyası papatya modeli yapımı

Ve sadece ortadan artırma yaparak yine 3 zürafa şeklinde diğer sıramızı da yapalım.

Resimli anlatımla iğne oyası küpe çiçeği yapımı konusunu incelemenizi öneririm.

İğne oyası papatya modeli yapımı

6 sıra boyunca ortadan artırıp 3 zürafa olarak devam ettikten sonra zürafa sayımızı 7. sırada 2’ye, 8. sırada 1’e düşürerek ilk yaprağımızı bitirelim.İğne oyası papatya modeli yapımı

Kalan 5 zürafamızın içine de yine aynı şekilde yapraklarımızı yapalım. (Toplamda 6 yaprağımızı olacak)İğne oyası papatya modeli yapımı

    1. 2. kat çiçeğimizi de yine 6 yaprak şeklinde yapıp onu da bitirelim.

İğne oyası papatya modeli yapımı

Bu etapta iki çiçeğimizi iç içe geçirerek alt kısımdan sıkıca sabitleyelim.

Ortasındaki sarı tohumun fotoğraflı anlatımını yapmamıştım. Onun için dilim döndüğünce yazılı olarak anlatmaya çalışacağım arkadaşlar.

İğne oyası papatya modeli yapımı

İğne oyası papatya modeli yapımı

Tohumumuz için bir kalem arkasına veya parmağımıza en az 15 defa ip dolayıp ortadan iki düğümle sıkıca sabitleyelim ve bu şekilde çiçeklerimizin içinden geçirerek alttan düğümleyelim.

En son sarı iplerimizin uçlarını toplu halde çok uzun olmayacak şekilde keselim. Bu şekilde tohumumuz hazır olacaktır. (Fotoğrafta da tohumumuzun uygulanmış halini görüyorsunuz.)İğne oyası papatya modeli yapımı

Fotoğrafta papatyamızın fulara uygulanmış halini görüyorsunuz. Dediğim gibi aralarda istediğiniz modeli kullanabilirsiniz. Ben bu ara modelini tercih ettim.

Son olarak sizlere kolay boncuklu iğne oyaları konusuna bakmanızı tavsiye ederim.

Hanımlar iğne oyası küpe çiçeği yapımı konusu burada bitiyor. Umarım bu açıklamalarım işinize yaramıştır. Burada öğrendiğiniz iğne oyası papatya modeli yapımı ile papatya modeli yazma kenarı oya modelleri yapabilirsiniz. Yine iğne oyası tülbent kenarı örnekleri severek yapacağınız oya işleri arasında yerini alır.

Önümüzdeki hafta inşallah sizlere birbirinden güzel iğne oyası papatya örnekleri paylaşacağım. Yapmak isteyen herkese şimdiden kolay gelsin.

Sağlıcakla kalın.

İğne oyası papatya modeli yapımı İğne oyası papatya modeli yapımı

Facebook Yorum
1
5

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe