İğne Oyası Örümcek Dağ Yapımı Anlatımlı – İğne Oyası Dağ Modelleri

Anlatımlı iğne oyası örümcek dağ yapımı

Merhaba iğne oyası öğrenmeye gönül veren hanımlar. İğne oyası örümcek dağ yapımı konusu ile bir başka başlangıç seviyesi iğne oyası teknikleri konumuza hoş geldiniz. İğne oyasına yeni başlayan hanımlar ilk önce iğne oyası zürafa nasıl yapılır onu öğreniyor. Daha sonra iğne oyası sinek kanadı yapımı gibi ve iğne oyası dağ yapımı gibi iğne oyası başlangıç seviyesi modelleri öğreniyorlar. Çünkü bu modeller bir çok iğne oyası modellerinde kullanılmaktadır.

Şimdi bu konumuzda ise sizlere bayanlar arasında iğne oyası dağ çeşitleri arasında yer alan iğne oyası örümcek dağ yapımı konusunu resimlerle adım adım göstermek ve aşamaları açıklamak istiyorum.

İğne oyası örümcek dağ yapımı

İğne oyası örümcek dağ yapımı

İğne oyası örümcek dağ yapımı ile havlu kenarlarına çok güzel iğne oyaları yapabilirsiniz. İğne oyası örümcek dağı gibi diğer iğne oyası dağ modelleri il bunlara ilave olarak ekleyeceğiniz sinek kanadı ve iğne oyası çiçek motifleri ile şahane iğne oyası havlu kenarı modelleri ve yazma modelleri tasarlayabilirsiniz.

İğne oyası örümcek dağ yapımı resimli anlatım

Her resmin açıklaması resmin alt tarafında verilmiştir.

Ben daha önce bitmiş halini görmeniz için bir tanesini yapıp hazırladım arada üç tane boş zürafa bırakarak ilk düğümü atın hanımlar.

Zürafa yapimi ile  tüm kenarı tamamlayalım. İkini sıra için ilk zürafaya batarak ilk örümceğe başlayalım. Bunun içinde ikinci sıraya bir zürafa  yaparak devam edelim. Bu zürafanın içine bir tane pırpır yapın ve üst kısmına geçiş yapın.

Yine aynı zürafanın içine batarak aşağı iniş yapın düğümlerinizi iyice sıkıştırın. Yine aynı zürafanın içine aynı işlemden tekrar yapın iki kanadı tamamlayın arada iki tane zürafa yapın ve üçüncü zürafaya tekrar bir pırpır yapıp üst kısmına düğüm atın ilk yaptığımız ikili kanadın ikincisinin içinden batın.

Arada resimde gördüğünüz gibi bie zürafa oluşturun. Bu zürafayada yine ikili kanat yapın yani pırpır yaparak üst kısmına geçin ve aşağı batın aşağıda kalan zürafaya inin ve yine arada iki zürafa bırakın ve üçüncüye tekrarlayın.

Şimdi buraya da bir pırpır yaptık ve üst kısmına geçtik yanda kalan kanatların içine batın. Buraya da pırpır yapıp üst kımına geçin sonra bir üstteki kanadın içine batın üç katı tamamlayın.

Tepede kalan zürafaya ikili kanat yapın ve yanlarda kalan üst kısmına geçtiğimiz pırpırlardan aşağıya doğru inin sırayla

Not:Her zürafanın içine iki kanat yapılacak.

Bu şekilde tek renk olan üç katlı piramit dağımız hazır isterseniz bu şekilde de kullanabilirsiniz.

Görseli dahada güzelleştirmek için ikinci renge geçelim ben krem ip kullandım sizler yaptığınız tülbente yada havluya göre ipler kullanın. Krem ipimle üçüncü zürafaya düğüm attım ve bir tane pırpır yaptım.

Pırpırın üst kısmına güğüm attım yanda kalan kanadın içine battım arada oluşan zürafayada yine pırpır yapalım. Aynı şekilde tepeye doğru tekrarlayın.

Tepeye de ikili kanat yaptık ve aşağıdaki üst kısmına geötiğimiz pırpırlardan aşağıda düğüm atın ve her sıraya ikili kanat yapın. Son zürafayı da ikinci kanadı yaparak tamamlayalım .

İğne oyası örümcek dağ yapımı

İğne oyası örümcek dağ yapımı

Her türlü iğne oyasında isterseniz ara olarak isterseniz bu şekilde sade model olarak yapabilirsiniz herkese şimdiden kolay gelsin kanalımızı takip etmeyi ve abone olmayı unutmayın sevgili hanımlar yepyeni modellerle tekrar buluşmak dileğiyle hoşça kalın.

Umarım anlaşılır olmuştur.

Şimdi de videolu anlatımla örümcek modeli dağ yapımı konusunu işleyelim.

İğne Oyası Örümcek Modeli Dağ Yapımı

Resimde de görüldüğü gibi çok zarif şık bir dağ modeli oldu.

Burada resimli anlatımla iğne oyası örümcek dağ yapımı konumuzun sonuna geldik. İğne oyası dağ modelleri anlatımına fırsat buldukça başka modellerle devam edeceğiz. Bu sayede her türlü iğne oyası dağ nasıl yapılır anlaşılmış olacak.

Umarım azda olsa yararlı bilgiler verdiysem ne mutlu bana. Hepinize kolay gelsin arkadaşlar farklı modellerle yine birlikte olacağız görüşmek üzere.

İğne oyası öğrenmek istiyorum diyorsanız buyurun bu konuya bakınız.

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe