Ana sayfa Oya İğne Oyası İğne Oyası Örümcek Dağ Yapımı Anlatımlı – İğne Oyası Dağ Modelleri

İğne Oyası Örümcek Dağ Yapımı Anlatımlı – İğne Oyası Dağ Modelleri

1745
0
PAYLAŞ

Anlatımlı iğne oyası örümcek dağ yapımı

Merhaba iğne oyası öğrenmeye gönül veren hanımlar. İğne oyası örümcek dağ yapımı konusu ile bir başka başlangıç seviyesi iğne oyası teknikleri konumuza hoş geldiniz. İğne oyasına yeni başlayan hanımlar ilk önce iğne oyası zürafa nasıl yapılır onu öğreniyor. Daha sonra iğne oyası sinek kanadı yapımı gibi ve iğne oyası dağ yapımı gibi iğne oyası başlangıç seviyesi modelleri öğreniyorlar. Çünkü bu modeller bir çok iğne oyası modellerinde kullanılmaktadır.

Şimdi bu konumuzda ise sizlere bayanlar arasında iğne oyası dağ çeşitleri arasında yer alan iğne oyası örümcek dağ yapımı konusunu resimlerle adım adım göstermek ve aşamaları açıklamak istiyorum.İğne oyası örümcek dağ yapımı

İğne oyası örümcek dağ yapımı ile havlu kenarlarına çok güzel iğne oyaları yapabilirsiniz. İğne oyası örümcek dağı gibi diğer iğne oyası dağ modelleri il bunlara ilave olarak ekleyeceğiniz sinek kanadı ve iğne oyası çiçek motifleri ile şahane iğne oyası havlu kenarı modelleri ve yazma modelleri tasarlayabilirsiniz.

İğne oyası örümcek dağ yapımı resimli anlatım

Her resmin açıklaması resmin alt tarafında verilmiştir.

İğne oyası örümcek dağ yapımı

Zürafa yapimi ile  tüm kenarı tamamlayalım. İkini sıra için ilk zürafaya batarak ilk örümceğe başlayalım. Bunun içinde ikinci sıraya bir zürafa  yaparak devam edelim.

İğne oyası örümcek dağ yapımı

İkinci sıradaki zürafa ya geri dönüş yapalım ve örümcek dağ modeline başlayalım.

İğne oyası örümcek dağ yapımı
İğne oyası örümcek dağ yapımı

İçine iki adet fazla büyük olmayacak şekilde pırpır yapalım. Örümcek dağ modelince en çok bu iğne oyası tekniğini kullanacağız.

İğne oyası pırpır yapımı için daha önce yazdığımız iğne oyası başlangıç dersimize bakabilirler.

İğne oyası örümcek dağ yapımı

Şimdi alt sıradaki boş olan ilk zürafanın içine inelim. Fazla volanlı olmasın tekrar bu kısmı kullanacağız çünkü.İğne oyası örümcek dağ yapımı

Burada da içine battığımız zürafanın da içine yine pırpır yapalım.

İğne oyası örümcek dağ yapımı

İlk sıradaki zürafalardan arada bir tane boş kalacak şekilde diğerine geçiş yapalım. İpi gergin tutmalısınız. Tabi çok da gerdirerek  büzdürmeyelim.İğne oyası örümcek dağ yapımı

Son yaptığımız pırpırın üstüne geçiş yapalım ve buradan da ikili olan pırpırın ikincisine geçiş yapalım. Aralarda kalan ip mesafeleri bir pırpırın uzunluğu kadar olsun. Çünkü aşağı iniş yapınca bu ara iplerde pırpır görüntüsü alacak.

İğne oyası örümcek dağ yapımı
İğne oyası örümcek dağ yapımı

Buraya yani son içine battığımız pırpırın içine de iki tane pırpır yaparak yavaş yavaş  büyültelim örümcek dağımızı. Aralarda geçiş yaptığımız iplerin üstüne gelecek şekilde aşağıda kalan pırpırın içine batıyoruz ve yine aynı yere bir pırpır yaparak en alt kısma inelim.

Arada bir zürafa boş kalacak diğerine batacağız ki modelimiz volanlı durmasın. Tam dik bir dağ ortaya çıkaralım fazla büyük olmasın. Yazma kenarı için oya arası olarak kullanayım derseniz bu şekilde bitirebilir ve yan tarafa tekrardan aynı büyüklükte örümcek dağ yaparak da kullanabilirsiniz.

İğne oyası örümcek dağ yapımı son aşamalar

İğne oyası örümcek dağ yapımı

Kenarlarda kalan pırpırları sırayla içlerine batarak en tepeye çıkalım. Alt kısımdaki aralarda kalan ipler aşağı inince tamamlanmış pırpır oldu. Bu sırada da aynı şekilde arada bıraktığımız ipler pırpır olarak tamamlanacak.

İğne oyası örümcek dağ yapımı

Son battığımız pırpırın içine hepsi aynı büyüklükte olacak şekilde yine pırpır yapalım ve aşağı yukarı işlemi ile örümcek dağımızı tamamlayalım.

Umarım anlaşılır olmuştur.

Resimde de görüldüğü gibi çok zarif şık bir dağ modeli oldu.

Burada resimli anlatımla iğne oyası örümcek dağ yapımı konumuzun sonuna geldik. İğne oyası dağ modelleri anlatımına fırsat buldukça başka modellerle devam edeceğiz. Bu sayede her türlü iğne oyası dağ nasıl yapılır anlaşılmış olacak.

Umarım azda olsa yararlı bilgiler verdiysem ne mutlu bana. Hepinize kolay gelsin arkadaşlar farklı modellerle yine birlikte olacağız görüşmek üzere.

İğne oyası öğrenmek istiyorum diyorsanız buyurun bu konuya bakınız.

0
0

Facebook Yorum

BİR CEVAP BIRAK