İğne Oyası Örneği Ve Yapılışı – Resimli Anlatımlı İğne Oyası Öğrenelim

Merhaba iğne oyası sevdalıları bugün yapacağımız iğne oyası örneği ve yapılışı çok farklı bir model olacak. Yapılış zorluğu olarak kolay ve orta seviye arasında bir yerde olan bu iğne oyası örneği iğne oyası öğrenmeye başlayan bayanlar için güzel bir örnek olacaktır.

Sizlere daha önce de bir çok basit iğne oyası yapımı gibi konular da paylaşmıştım. Bu ve benzeri kolay iğne oyası yapılışı konularını inceleyerek sizde iğne oyası teknikleri ve iğne oyası modelleri yapılışı konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.

iğne oyası örneği ve yapılışı

Sizlere bu güzel iğne oyası örneği ve yapılışı konumuz resimlerle adım adım anlatıp altlarına açıklamalarını yazacağım. Sabırsızlıkla bu modeli anlatmaya başlamak istiyorum. Sizlerde benim gibi düşünüyorsanız hiç beklemeden hemen başlayalım isterseniz.

Adım adın anlatımla iğne oyası örneği ve yapılışı

İlk aşaması için beş zürafa ile başlayıp dağ modeli yapıyoruz beş zürafadan aralardan ip geçirerek eksiltiyoruz tepede kalan son zürafaya tam ortasına batarak geri dönüş yapıyoruz.

Bu kısıma dört tane pırpır yapıyoruz ve son pırpıra minik pırpır yaparak her pırpırın içine batarak zürafa yapıyoruz. Her sırada köşeden dönerken minik pırpır ile eksiltmeye devam ediyoruz. Tepede kalan son zürafaya da minik pırpır yaparak bitiriyoruz. Aşağı inmek için ipi kesmeden yanda pırpırsız kalan taraftan küçük zürafalar ile her deliğe batarak aşağıya iniyoruz.

İlk yaprağı yaparken dağın tepesindeki zürafanın tam yarısından batarak yaprağı yapmıştık. Buraya da yine çiçeğimizi başlamak için iki tane zürafa yapalım son zürafadan geri dönüş olarak eksiltme yapalım. Ortaya bir geniş zürafa yapmış olalım ve yine tam dibine düğüm atıp inelim.

Üç Kanatlı İğne Oyası Çiçek Modeli Yapımı

İkinci yaprağımızda üç pırpırla başlayarak kenarlar da birer tane minik pırpır bırakarak eksiltelim. Bu yaprağı da tamamlayıp çiçeğimize başlayalım ve orta kısımda bıraktığımız geniş zürafaya kırmızı renkle düğüm atarak başlayalım. İçine sekiz adet pırpır yapalım. Son pırpırın üst kısmına düğüm atarak çıkalım yine pırpır yapalım.

Dört pırpıra zürafa yaparak ilerleyelim. Dört pırpırın içlerine batarak yaptığımız zürafa üç tane olur. Geri dönelim ve baştaki zürafanın da içine olmak üzere bu sırayı da yine üç zürafa olarak tamamlayalım son kısmına  bir pırpır yapalım.

Her sırada aynı şekilde üç zürafa olarak ilerleyelim. Kenarda kalan pırpırlar dört tane olduğunda daha kenarlara pırpır yapmadan ve  toplamda bu işlemi yedi sıra yaparak uzatalım sonra eksilterek tamamlayalım.

İğne Oyası Teknikleri Nelerdir ? İğne Oyası Öğrenmek İstiyorum

İkinci dal için yazmayı tersine çevirerek başlıyoruz ve son pırpıra bir tane zürafa yapıyoruz.

Aynı daldan bir tane yapıyoruz. Tersten yaptığımız için burada kenar pırpırları diğer tarafta kalmış oluyor.

Son işlem olarak sarı tohum yapalım. Çiçeğin tam dibini başladığımız zürafaya üç tane minik pırpır yapalım ve çiçeğin dallarını eksilttiğimiz kısımlardan birbirine bağlantı olacak  zürafa yapalım.

Bu zürafaya da geri dönerek içine beş adet pırpır yaparak bu farklı modelimizi de burada tamamlamış olalım.

Herkesin göz zevkine uygun yepyeni modeller için bizi takipte kalın hanımlar her türlü el işleri için sizlere yardımcı olacağız tekrar görüşmek üzere

Facebook Yorum
1
1

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe