İğne Oyası Nasıl Yapılır Resimli Anlatım – Açıklamalı İğne Oyası Yapılışı

Merhaba hanımlar iğne oyası yapmaya yeni başlayanlar için iğne oyası nasıl yapılır resimli anlatım adlı bu yeni konumuzla geldim. Sizlere sürekli yeni ve basit iğne oyası modelleri paylaşmaya çalışıyorum ki. Bilmeyenler için kolay bir model olsun. İğne oyası nasıl yapılır, iğne oyası nasıl öğrenirim, şöyle kolay iğne oyası modelleri ve yapılışları olsa da bende baka baka yapsam diyorsanız.

İğne oyası nasıl yapılır resimli anlatım

İğne oyası nasıl yapılır resimli anlatım

Sitemizde en temel iğne oyası teknikleri ile başlayarak sizler için kapsamlı bir iğne oyası dersleri oluşturduk. İğne oyası öğrenmek isteyen kişiler iğne oyası teknikleri sayfamıza baksınlar. Ayrıca sitemizde bu ve bunun gibi bir çok konular var. Bunlardan en basitlerinden bir kaçı şöyle.

İğne oyalarıyla vitrin takımları havlu kenarları bebek yüz örtüleri yemeniler namaz örtüleri hatta işlemeli seccadeler için motifler kullanabilirsiniz herkes iğne oyasını yapsın öğrensin diye birlikteyiz sizler için iğne oyasını öğrenmeniz için düğüm tekniğinden tutun iğne oyası zürafa yapımı ve pırpır teknikleri ile iğne oyası öğrenmenizi kolaylaştırıyoruz.

Herkesin kolaylıkla yapabileceği kolay ve şık bir model anlatımı yapacağız. Yemenileriniz hazırsa eğer ki hemen hiç vakit kaybetmeden başlayalım modelimize.

Basit bir model ile iğne oyası nasıl yapılır beraber görelim

Burada sizlere bu basit modelimiz igne oyasi resimli anlatim şeklinde açıklayacağız.

Her resmin açıklaması resmin altında yer alacaktır.

İğne oyası nasıl yapılır resimli anlatım

İğne oyası nasıl yapılır resimli anlatım

Yaprak yapımı ile başlayacağız bunun içinde her zaman yaptığımız gibi zürafa yaparak başlayacağız. Sondan ikinci zürafaya geri dönüş yapalım. Yaptığımız zürafanın içine yaprak yapacağımız için normalinden biraz büyük olması için iki zürafaya enli bir zürafa yaptık. Bu büyük zürafanın içine on tane pırpır yapalım.

Son pırpırın üst kısmına geçiş yapalım kenarına bir tane pırpır yapalım ve yedi tane pırpırın içine zürafa yaparak yaprağımıza başlayalım. Aradan ip geçirerek kenarda pırpır yaptığımız kısma düğüm atalım ve yine kenara pırpır yapıp bu sırayıda zürafa yaparak tamamlayalım. Eksilterek tepede bir zürafa kalana kadar aynı işlemi yaparak yaprağı tamamlayalım.

İğne oyası nasıl yapılır resimli anlatım

Yapraktan artan üç pırpırın üstüne de zürafa yapalım eksiltme işlemi ile bir zürafa kalana kadar tamamlayalım.İğne oyası nasıl yapılır resimli anlatım

Çiçeğimize başlarken tepede kalan bir zürafanın içine on üç tane pırpır yapalım. Son pırpırın üst kısmına geçiş yapalım her pırpırın içlerine batarak zürafa ile sırayı tamamlayalım. Çiçeğin dallarını ayırmak için son yaptığımız zürafaya geri dönüş yapalım üç iki bir olarak zürafa ile eksiltme işlemi yapalım.

Yanda bulunan zürafalar dan ipimizi kesmeden minik zürafalar yaparak aşağıya inelim ve ikinci dalı yapmak için yine üç iki bir eksilterek zürafa ile ikinci yaprağı da tamamlayalım. Yine kenardan ipi kesmeden zürafa yaparak aşağı inelim ve üçüncü yaprağı da aynı şekilde tamamlayalım.İğne oyası nasıl yapılır resimli anlatım

Kırmızı ile yaptığım çiçeğin kenarlarını beyaz ip kullanarak pırpırın dibinden düğüm atarak başlayalım. Kenarlarından her deliğe batarak zürafa yaparak yukarı çıkalım.

Tepeye geldiğimizde minik bir pırpır yapıp aşağıya doğru yine zürafa yaparak inelim. Her dalın kenarlarını aynı şekilde zürafa gidelim ve tepelere minik pırpırları  koyarak inelim.

İğne oyası nasıl yapılır resimli anlatım

İğne oyası nasıl yapılır resimli anlatım

Kenar  işlemini de tamamlamış olduk.

Ortasına tohum yapalım. Yine kenar gittiğiniz renkten kullanın ve çiçeğin tam ortasına gelen yeşil kısıma üç tane pırpır yaparak tohum işlemini de tamamlayalım.

Modelimiz gördüğünüz gibi herkesin kolaylıkla yapabileceği bir oya modeli  umarın beğenirsiniz.

Yepyeni ve farklı modeller için yine birlikte olacağız herkese kolay gelsin.

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe