İğne Oyası Menekşe Modelleri – 41 Adet İğne Oyası Menekşe Örnekleri

609
A+
A-

Yazma kenarı ve namaz örtüsü için iğne oyası menekşe modelleri

Narin hanımlarımıza iğne oyası tülbent modelleri için, fular kenarı oyaları için sizlere bol bol iğne oyası menekşe modelleri paylaşmak istiyorum. Bildiğiniz gibi hobisileri.com olarak Türkiye’nin en geniş iğne oyası konu arşivini oluşturmaya çalışıyoruz. Ayrıca en çok iğne oyası tarifi anlatan yer olma hedefimiz var.

Şimdiden sitemizde 50 adet iğne oyası konusu olduğunu biliyor musunuz ? Bu konu 51. iğne oyası konumuz oluyor inşallah. Özellikle iğne oyası öğrenmek isteyenler için başlangıç seviye iğne oyası teknikleri ve püf noktaları anlatan konular yayınladık. Dileyenler bu konulara bakabilir.

Menekşe çiçeği, yeryüzünde bulunan en narin çiçekler arasındadır. Hem görünüşleri hem de birbirinden değişik renkleri ile oldukça narin bir görüntüye sahiptir. Menekşe çiçeği, büyüleyici görüntüsü ile pek çok nesne için ilham kaynağı olmuştur.İğne oyası menekşe modelleri

Tablolarda, halılarda daha farklı tekstil ürünlerinde hep karşımıza çıkmaktadır. Ama belki de en çok oya yaparken bu figürü kullanırız. Çünkü iğne oyası menekşe modelleri, yapıldığı her yazmaya çok şık bir görüntü kazandırmaktadır. Özellikle iğne oyası ile yapıldığı için güzelliği iki katına çıkmaktadır.

İğne oyası menekşe örnekleri içinde renk kombinleri genelde; mor – sarı – mavi, pembe- sarı, beyaz – sarı, mor – beyaz, mor – sarı, mavi – sarı, pembe ve tonları, mor ve tonları şeklinde farklı örneklerde örülmektedir.

Sizlere daha önce iğne oyası menekşe yapımı ile alakalı çok güzle bir konu paylaştım. 

Hanımlar iğne oyası ikiz menekşe yapımı konusuna mutlaka bakmalısınız.

Tamamlayıcı renk olarak da çoğunlukla yeşil renk ve yeşil rengin tonları tercih edilmektedir. Hemen hemen genç kızın çeyiz sandığında bulunması gereken menekşe desenli iğne oyası, sandıkların olmazla olmazı arasındadır. Üstelik birden fazla renk ve modelde menekşe iğne oyası bulunduranların sayısı da bir hayli fazladır.İğne oyası menekşe modelleri

Sayfamızda bulunan tam 41 adet görsel içersinde, kendi zevkinize ve el beceriniz uygun menekşe oyası ile ilgili görseller bulunmaktadır. Görsellerden yardım alarak sizler de kendi oyalarınızı yapabilirsiniz. Yaptığınız oyaları, sadece oya olarak değil mor menekşe iğne oyası kolye olarak da kullanabilirsiniz.

İğne oyası menekşe yapımı anlatımlı kısmından, oya yapımı ile ilgili bilgiler alabilirsiniz.

İğne Oyası Menekşe Yapımı

Burada sizler eşimdi yazılı olarak ve videolu olarak iğne oyası menekşe nasıl yapılır anlatacağım. Altına da bir tane video ekleyeceğim. Ve 1-2 gün içerisinde de sizlere resimlerle adım adım yapılışını anlatacağım inşallah.

Yeşil renk harici istediğiniz renkte bir ip seçerek, parmak üzerinden dolama şekli ile bir halka yapın ve bu halka üzerinden 5 adet zürafa yapın. Zürafa yapımı bittikten sonra, yavaş bir şekilde halkayı çekerek boru şekline getirin.

4 sıra boru yaptıktan sonra her zürafa deliğine 1 tane menekşe yaprağı başlayın. 3 zürafa ile başlayıp 5 sıra yukarı çıkın. 5 zürafa çıktıktan sonra eksiltme işlemi yapın ve 3 zürafa kalana kadar aynı işleme devam edin.

Böylece ilk yaprağı tamamlamış olursunuz. İkinci menekşe yaprağını da birinci menekşe yaprağı ile aynı renkte ve aynı yöntemle yapın. Daha sonra yaprakların etrafını dönerek ipi kesin. Üçüncü ve dördüncü menekşe yaprağını da farklı renklerle fakat aynı yöntemle yapın.

Beşinci yaprağı da üçüncü yaprakla aynı renkte yapın. Bu işlemden sonra menekşe yapraklarınız tamamlanmış olur. Son olarak üç, dört ve beşinci yaprağa ilk iki yaprakla aynı renkte damar atın ve sıkıca düğümleyin.

Menekşe çiçeğiniz böylece ortaya çıkmış olur. İğne oyası hercai menekşe yapımı da benzer şekilde yapılır. Ancak yaprak renkleri isteğe göre değiştirilerek yapılır.

Anlatımdan yararlanarak, iğne oyası yapmayı bilmeyenler ya da az çok fikri olanlar menekşe yapımını kolay bir şekilde yapabilir.İğne oyası menekşe modelleri

Türkçe videolu anlatımla iğne oyası menekşe yapımı

Buyurun hanımlar burada sizlere videolu anlatımla iğne oyası menekşe yapımı göstermek istiyorum.

41 Adet iğne oyası menekşe örnekleri

Buraya kadar iğne oyası menekşe modelleri ile alakalı size elimden geldiğince bilgi vermeye çalıştım.

Şimdi ise sizlere örnek olması ve fikir vermesi açısından 41 adet iğne oyası menekşe modelleri paylaşıyorum. Buyurun inceleyin.

İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri

İğne oyası menekşe modelleri

İğne oyası menekşe modelleri

İğne oyası menekşe modelleri

İğne oyası menekşe modelleri

İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri İğne oyası menekşe modelleri

Kızlar bir sonraki iğne oyası konusunda buluşana kadar kendinizie iyi bakınız.

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe