İğne Oyası Maydanoz Çiçeği Yapılışı – İğne Oyası Maydanoz Yapımı

Anlatımlı iğne oyası maydanoz çiçeği yapılışı

Selam arkadaşlar resimde de gördüğünüz gibi bugün sizlere iğne oyası maydanoz çiçeği yapılışı anlatacağım. Bu modelin adına iğne oyası maydanoz çiçeği verdik. Aslında bu model iğne oyası maydanoz modeli kullanılarak çiçek şekli verdiğimiz harika zarif bir yazma kenarı örneği dir.

Bu sayede aynı konu içerisinde iğne oyası maydanoz yapımı da görmüş olacağız. Çünkü maydanoz çiçeği yaparken bir çok iğne oyası maydanoz modeli bir araya getiriyoruz ve ortaya maydanoz çiçeği dediğimiz iğne oyası modeli ortaya çıkıyor. Aynı maydanoz modeli ile dağ modeli yapıyoruz ve iğne oyası maydanoz dağ yapımı oluyor.İğne oyası maydanoz çiçeği yapılışı

İğne oyası maydanoz modeli nasıl yapılır ben bilmiyorum, ben yapamam, ben öğrenemem demeyin. Herkesin kolaylıkla yapabileceği modellerden birisidir bu model. kirpik kirpik  duran kısımları asla bozulmaz ve senelerce yazma ve tülbentlerinizde işte bunu ben yaptım diyerek kullanabilirsiniz. İğne oyası öğrenmek istiyorum adlı konumuza bakarak iğne oyası başlangıç teknikleri öğrenebilirsiniz.

Yine kolay iğne oyası modelleri ve yapılışları adlı konumuza da bakarsanız yeni başlayanlar için çok kolay iğne oyası modelleri anlattık. Faydalı olur diye düşünüyorum.

İğne oyasının o kadar çok sevdalısı var ki herkes yapabilmek için büyük uğraşlar veriyor. Sizlerde isteyen herkese öğrenebilmesi açısından sitemizi önerirseniz daha çok kişinin bizlere ulaşmasını sağlarsınız.

Herkesler gelsin öğrensin istiyoruz.

Adım adım iğne oyası maydanoz çiçeği yapılışı

Şimdi yavaş yavaş başlama zamanı hadi ilk resimli anlatımla başlayalım kolay gelsin sizlere ve tabi bana 🙂

Her resmin açıklaması resmin altında yer almaktadır.

Başlangıç olarak her zaman olduğu  gibi zürafa ile başlıyoruz. Son yaptığımız zürafaya geri dönüş yaparak içine 6 tane olacak şekilde pırpırlar yapıyoruz. Hepsinin boyutlarının aynı olmasına özen göstermeniz gerekiyor.

Aşağılı yukarılı durursa üzerine yapacağımız kirpikler de bozuk olur. O yüzden pırpırları yaparken parmağınızla  hepsi aynı olacak şekilde tutarak düğümleri sıkıştırın.

Altı pırpırı yapınca yazmamıza tekrar batalım ve yandan zürafa ile devam ediyoruz. Araya 11 adet tane zürafa yapalım ve on birinciye geri dönüş yapalım.

Nazar Boncuklu Havlu Kenarı Örnekleri

Geri dönüşlerde düğümleri iyice sıkı tutun yoksa ip toplanır ve yaptığınız pırpırlar üst üste gelir. Aynı şekilde içine geri döndüğümüz zürafanın içine yine bir önce yaptığımız gibi altı adet pırpır yapalım ve yazmanın dört kenarını bu şekilde tamamlayalım.

Şimdi modelin üst kısmana geçelim. Bunun için elinizde yazmanın rengine uygun ip kullanın. Ben kırmızı kullanıyorum yaptığımız pırpırlarla arasında beş tane kalacak şekilde ipin bağlantısını yapın.

Resim biraz bulanık olsa da yinede anlaşılır görünüyor. Battığımız beşinci zürafadan ilk pırpırın içine geçiş yapalım. Kirpik kısımlarına başlayalım. Uzattığımız  kırmızı ipin hafif üzerine geçiş yapalım. Burada da yine düğümleri çok sıkı tutmanız gerekiyor, ipi iyice gerdirin.

Kalpli İğne Oyası Modelleri

Tam ortadan batarak içine bir pırpır yapalım. Bu pırpırlarda alta olan yeşil pırpırlardan biraz daha küçük olsun. Hemen yanına bir pırpır daha yapalım.

Buradan ipi biraz volanlı tutarak yeşil olan ikinci pırpırın içine geçiş yapalım. Buraya kadar yapınca artık işimiz daha kolaylaşacak. Yine volanlı tuttuğumuz arada kalan ipi ortalayarak  batıp ara ipin üstüne geçiş yapalım.

Burada da araya yine iki pırpır yapalım ve yine elimizle ipi volanlı tutup aşağı inelim. Sonra yine ortalayıp batıcaz ve aynı işlemi yeşil son pırpıra kadar yapacağız.

Böylece ilk modelimizi ortaya çıkardık. İkinci modelle bağlantı kurmak için arada yine beş zürafa bırakarak batıcaz. Sonra yeşil pırpırın ilkine batarak sıralı şekilde oyamızı tamamlayacağız.

İğne oyası maydanoz çiçeği yapılışı

Modelin bitmiş olan resmi ilk kısımda da var zaten. Bende şimdi buraya da ekliyorum.

Videolu anlatımla iğne oyası maydanoz çiçeği modeli yapımı

Hepinize kolay gelsin hanımlar.

İğne oyası aşkı ile her zaman burada farklı modellerle birlikte  olacağız. Kendinize iyi bakın görüşmek üzere umarım beğenmişsinizdir 🙂

 

Facebook Yorum
1
1

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe