İğe Oyası Küpe Çiçeği Modelleri – Küpeli İğne Oyası Örnekleri Ve Yapılışı

Capcanlı iğne oyası küpe çiçeği modelleri

Hanımlar merhaba bugün sizlere iğne oyası küpe çiçeği modelleri paylaşacağım. Özellikle iğne oyası namaz örtüsü modelleri yaparken çok tercih edilen iğne oyası küpe çiçeği örnekleri üç boyutlu kat kat yapısı ile bir bakan gözlerini alamıyor.

Daha önce sizlere iğne oyası küpe çiçeği yapımı konusu anlatmıştım. Yine iğne oyası küpe çiçeği ile fular yapımı konusu anlatmıştım.

Çiçekler yeryüzünde pek çok renge ve pek çok farklı şekle sahiptir. Her biri yaratılışları sebebiyle adeta bir doğa harikasıdır. Çiçekler sadece doğada canlı halde bulunmaları ve etrafı güzelleştirmeleri dışında pek çok amaç için de kullanılmaktadır.

İğne oyası küpe çiçeği modelleri

İğne oyası küpe çiçeği modelleri

Hatta çiçekler, insanlara sanat eseri olarak ilham kaynağı olmakta ve insanlar çiçek modelleri ile türlü eserler ortaya çıkarmaktadır. En büyük sanat ustasından tutun da, ev hanımlarına kadar herkes çiçeklerden ilham alarak kendilerine güzel modeller çıkarabilmektedir.

[affiliate_news2 id=”3269″]

[affiliate_news2 id=”7118″]

Tığ işi küpe yapımı konusunu daha önce gördünüz mü hanımlar.

Özellikle oya yapımında pek çok çiçekten esinlenen kişiler vardır. İğne oyası küpe çiçeği de bahsedilen bu hobilerden bir tanesidir. Küpe çiçeğinin kendine has yapısı, oldukça sıra dışı ve muazzam bir görüntüye sahiptir. Bu güzel görünüş de pek çok kişiye esin kaynağı olmuştur.

İğne oyası küpe çiçeği modelleri

İğne oyası küpe çiçeği modelleri

Küpe çiçeği iğne oyası, rengarenk görünüşü ve dokulu tarzıyla diğer iğne oylarından biraz daha farklı bir görüntüye sahiptir. Çünkü birden çok detaya sahiptir. Orta kısmından sarkan görüntü, oyaya ayrı bir hava katmış ve onu diğer çiçek modellerinden ayıran bir unsur olarak süregelmiştir.

Küpeli iğne oyası modelinde, oyaya ya da çiçeğe küpe ismini veren neden ise; çiçeğin tıpkı bir küpeyi andırmasından kaynaklanmaktadır.

Sizlere küpe çiçeğine alternatif olarak iğne oyası gül modelleri konusuna bakınız.

İnternet sayfamızda bulunan küpe çiçeği iğne oyası örnekleri, sizler için özel olarak hazırlanmış görselleri içermekte ve sizlere oya yapma konusunda geniş fikirler sunmaktadır. İğne oyasından küpe yapımı ile ilgili anlatımlar da, tıpkı diğer modellerin yapılışı gibidir.İğne oyası küpe çiçeği modelleri

Ancak modeli ortaya çıkarırken sayı ve dizilişte bazı farklılıklar vardır. Ama genel olarak temel kural; ipi ele dolayarak işe başlamak ve ardından zürafa yapmaktır. Zürafa yapımı arttırmalı ve eksilmeli olarak değişmekte ve modeli belirlemede önemli bir rol oynamaktadır.

İğne oyasını daha önce yapmış iseniz şayet, siz de ana kuralları uygulayarak istediğiniz küpe çiçeği oyası modelini ortaya çıkarabilirsiniz. İğne oyası küpe çiçeği modeli ile yazma kenarlarına, havlu kenarlarına, masa örtülerine ya da daha farklı ev tekstil ürünlerinize süs yapabilirsiniz.

İlginç bir iğne oyası modeli olarak iğne oyası çan çiçeği yapımı konusuna bakalım mı ?

Ya da tamamen farklı bir tarzda olan takı şeklinde de kullanabilirsiniz. Tek bir çiçek bile gösterişli bir görüntüye sahip olduğu için oldukça şık bir takı modeli olarak kullanılabilir.

İğne oyası küpe çiçeği modelleri

İğne oyası küpe çiçeği modelleri

İğne oyası küpe modellerinden istediğiniz renkte ve istediğiniz büyüklükte çiçekler oluşturarak farklı kullanımlar elde edebilirsiniz. İsterseniz yapmış olduğunuz çiçekleri herhangi bir aksesuarla birleştirerek çok farklı bir şekilde de kullanabilirsiniz.

Örneğin; bir kumaşa monte ederek fular olarak ya da kemer olarak kullanabileceğiniz gibi, inci boncuklarla birleştirerek çok güzel kolye ve bileklik de yapabilirsiniz.

Ya da anahtarlık, kitap ayracı, tespih süsü olarak farklı alanlarda da kullanabilirsiniz. Buradan da anlaşılacağı üzere, küpe çiçeği modelinden istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Resimlerle iğne oyası küpe çiçeği modelleri

Kızlar burada sizlere onlarca iğne oyası küpe çiçeği modelleri paylaşıyorum mutlaka birini beğeneceksiniz.İğne oyası küpe çiçeği modelleri İğne oyası küpe çiçeği modelleri İğne oyası küpe çiçeği modelleri

İğne oyası küpe çiçeği modelleri

İğne oyası küpe çiçeği modelleri

İğne oyası küpe çiçeği modelleri İğne oyası küpe çiçeği modelleri İğne oyası küpe çiçeği modelleri

İğne oyası küpe çiçeği modelleri

İğne oyası küpe çiçeği modelleri

İğne oyası küpe çiçeği modelleri İğne oyası küpe çiçeği modelleri İğne oyası küpe çiçeği modelleri İğne oyası küpe çiçeği modelleri İğne oyası küpe çiçeği modelleri İğne oyası küpe çiçeği modelleri İğne oyası küpe çiçeği modelleri İğne oyası küpe çiçeği modelleri İğne oyası küpe çiçeği modelleri İğne oyası küpe çiçeği modelleri İğne oyası küpe çiçeği modelleri İğne oyası küpe çiçeği modelleri İğne oyası küpe çiçeği modelleri İğne oyası küpe çiçeği modelleri İğne oyası küpe çiçeği modelleri

İğne oyası küpe çiçeği modelleri

İğne oyası küpe çiçeği modelleri

İğne oyası küpe çiçeği modelleri

İğne oyası küpe çiçeği modelleri

İğne oyası küpe çiçeği modelleri

İğne oyası küpe çiçeği modelleri

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe