İğne Oyası Kirpik Yapımı – Anlatımlı Resimli İğne Oyası Dersleri

İğne oyası başlangıç dersleri – İğne oyası kirpik yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere iğne oyası başlangıç tekniklerinden olan veya başlangıç modellerinden olan iğne oyası kirpik yapımı konusunu anlatacağım. İster en kolay iğne oyası modeli yapın isterseniz iğne oyası küpe modeli yapımı gibi oldukça zor ileri seviye iğne oyası modelleri yapın iğne oyası nasıl yapılır teknikleri nelerdir öğrenmeniz gerekiyor.

Peki ben iğne oyası nasıl öğrenirim, nereden başlamalıyımiğne oyası nasıl öğrenilir merak ediyorsanız burayı iyi okuyunuz hanımlar. Sizlere iğne oyası öğrenme teknikleri hakkında faydalı bilgiler vereceğim inşallah.

Bazı iğne oyası modelleri ve teknikleri var ki neredeyse her iğne oyası yapımı işinde kullanılıyor. Sizde bunu bilmek durumundasınız. Örnek vermem gerekirse en başta iğne oyası zürafa yapımı, iğne oyası düğüm atma ve püf noktaları nelerdir gibi. İğne oyası kirpik yapımı

Sonra yine çok fazla kullanılan iğne oyası dağ yapımı, iğne oyası sinek kanadı yapımı, iğne oyası pırpır yapımı gibi konuları bilmelisiniz. Çünkü basit iğne oyası modelleri sadece bu basit modeller ile yapılabilmektedir.

Zor iğne oyası modellerinde ise iğne oyası küpe çiçeği yapımı, iğne oyası papatya çiçeği yapımı gibi konularda tülbent kenarlarında bu ağır iğne oyası çiçek modelleri arasına çimen veya küçük dekor olarak yapılıyor.

Tüm bu bahsettiğim iğne oyası yapımı konularına ilgili isme tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İğne oyası kirpik yapımı model -1 anlatım

İğne oyası kirpik modeli ni birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Bende sizler için farklı olarak üç çeşit kirpik modeli anlatacağım ilk olarak elimde tek resmi mevcut olan modeli kısaca anlatıyım.İğne oyası kirpik yapımı

Bu model iğne oyası dağ modeli üzerine uygulanmış aralardan ip geçirerek yaptığımız dağ modelinin üzerine beşli pırpır koyularak kirpik oyası oluyor.

Kirpik oyası yapımı model -2 anlatımı

İkinci kirpik modeli ise bir zürafanın içine yaptığımız dört pırpır oluyor aralarında üç zürafa yaparak tekrarlanıyor üst sırası için ise yaptığımız kirpiklerin hepsinin içlerine batarak zürafa  yapıyoruz.İğne oyası kirpik yapımı

Birleşim kısımlarına yaptığımız  zürafaya geri dönüş yaparak içine dört tane pırpır yapıyoruz. İkinci sırayı da bu şekilde tamamlıyoruz.

Üçüncü sıra için ise beyaz renkli olan pırpırların tepelerinden batarak zürafa yapıyoruz.

Altta  kalan pırpırın ortasında olan  zürafaya inerek düğüm atıyoruz ve beyaz pırpıra çıkarak zürafa ile son sırayı tamamlıyoruz.

Normal düze model olan iğne oyası kirpik yapımı

Şimdi düze sade bir şekilde iğne oyası kirpik yapımı nasıl oluyor. Resimli anlatımla sizlere kirpik oyası yapılışı nı gösterelim.

İğne oyası kirpik yapımı

Şimdi gelelim kirpik modeli nin gerçeğine zürafa yaparak başlayalım.İğne oyası kirpik yapımı

Zürafaya geri dönüş yapalım içine üç  tane pırpır yapalım.İğne oyası kirpik yapımı

Son yaptığımız pırpırın tepesine geçiş yapalım ve onun içine de yine üç tane pırpır yapalım.İğne oyası kirpik yapımı

Yazmanın ilk sırasını oyaya başlamadan zürafa ile tamamlarsanız daha kolay olacaktır hanımlar.

Üst sıraya yaptığımız üç pırpırdan sonra yazmaya batarak düğüm atalım ara mesafesi biraz uzun kalabilir.İğne oyası kirpik yapımı

Sıralı oya olan kirpik modelini yandan bir zürafa yaparak ilerleyelim.

Bu arada sıralı iğne oyası modelleri ve yapılışları adlı konuma bakmanızı öneririm.

İğne oyası kirpik yapımı

Düğümleri atarken resimde görüldüğü gibi ipi iğneye iki kere dolarsanız daha dik duran oya yapmış olursunuz.İğne oyası kirpik yapımı

Üç zürafa yapıp üçüncü zürafaya geri dönüş yapalım.İğne oyası kirpik yapımı

İçine üç tane pırpır yaparak devam edelim.İğne oyası kirpik yapımı

Yaptığımız pırpırların birbirine eşit boylarda olmasına dikkat edelim.İğne oyası kirpik yapımı

Üçüncü pırpırın üst kısmına düğüm ile geçiş yapalım.İğne oyası kirpik yapımı

Tekrar içine üç pırpır yaparak modelimizi ortaya çıkarmış olduk. Sıralı oyalar tülbentler için çok uygun modellerdir. Günlük kullanıma  uygundur, çabuk bozulmaz, uzun süren yıllar aynı güzelliği bozulmadan kullanabilirsiniz.

Aralarda iki zürafa bırakarak üçüncü zürafadan modeli koymaya devam edebilirsiniz. Kirpik modelimizi de tamamladık arkadaşlar.

Üç farklı iğne oyası kirpik modeli yapımı de göstermiş olduk.

Herkese kolay gelsin. Umarım başarılı olarak oyamızı sizlerde tamamlamışsınızdır görüşmek üzere.

Kendinizi iğne oyası hakkında geliştirmek için ve iğne oyası öğrenme teknikleri öğrenmek için bizi takip etmeyi unutmayınız.

Bir başka iğne oyası tarifi konusunda buluşana kadar kendinize çok iyi bakınız.

 

 

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe