İğne Oyası Kelebek Yapılışı – İğne Oyası Kelebek Modeli Yapımı Anlatımlı

İğne Oyası Kelebek Yapılışı

Merhaba hanımlar iğne oyası kelebek yapılışı konumuza hoş geldiniz. Bu iğne oyası kelebek modeli çok hoş bir iğne oyası modeli. Yetenekli hanımlar gerçek hayatta bir çok şeyi modelleyerek bunları örgü dünyasına ve iğne oyası dünyasına aktarmışlar.

İğne oyası kelebek yapılışı - İğne oyası kelebek modeli yapımı anlatımlı

Bugün sizlerle iğne oyalarından her türlü çiçekleri yaptığımız gibi en masum hayvan olan kelebeklerden oluşan harika uçuş uçuş  kelebek motifi yapacağız. Kelebekleri sevmeyen yoktur herhalde. Yazmalarımız da kendini göstermesi için harika güzelliği ile kelebek motifi yapmaya başlayalım cıvıl cıvıl renkler  kullanarak kelebeklerimizi yapalım.

Detaylı Yazılı anlatım İle İğne Oyası Kelebek Modeli Yapımı

 Öncelik olarak dağ modeli ile başlayalım. Dağ modelini daha önce çalışmıştık. Ama ben sizlere tekrar iğne oyası dağ modeli nasıl yapılır kısaca anlatayım.

İğne Oyası Teknikleri ve İğne Oyası Zürafa Yapımı

Dağ için ilk etapta altı tane zürafa ile başlıyoruz. Eksiltme işlemi ile aralardan ipimizi uzatarak başta  kalan zürafaya düğüm atıyoruz ve alt kısımdaki zürafaların içlerine arada uzattığımız ip içinde kalacak şekilde zürafa yaparak sırayı tamamlıyoruz.

İğne Oyası Dağ Modeli Yapımı

Yine ipi aradan uzatarak baştaki zürafaya geçiyoruz ve sıraları bu şekilde tepede iki zürafa kalana kadar dağ modelini tamamlıyoruz.

Kelebeğe geçerken dağ modelinin tepesinde kalan iki zürafanın ilk başta olanına farklı renkle düğüm atıyoruz. Dağın ikinci zürafasına yeni zürafa yaparak geçiş yapıyoruz. İçine bir tane pırpır yapıyoruz ve pırpırın üst kısmına düğüm ile geçiş yapıyoruz sinek kanadı modelini çoklu olarak kullanacağız.

İğne Oyası Sinek Kanadı Yapımı için buraya tıklaynız.

Şimdi aşağıya inerek düğüm atıyoruz.

Tekrar yukarı batıyoruz ve aşağı iniyoruz bu şekilde dört kere yukarı aşağı işlemi ile ilk kanadı tamamlıyoruz.

İkinci kanat için yine aynı işlemi yapalım bir pırpır yaparak başlayalım pırpırın üst kısmına geçiş yapalım.

Yedi kere yukarı batıp yedi kerede aşağı inerek ikinci kanadı ilk kanattan uzun olacak şekilde tamamlayalım.

 Yazmayı ters çevirelim dağ modelinin tepesine yaptığımız zürafanın içine yine diğer kanatları başlayalım. Burada da önce küçük kanat yapacağız ve dört kere yukarı batarak aşağı inerek küçük kanadı bitirince birde büyük ikinci kanadı yapalım. Bu model çoklu sinek kanadı olarak adlandırılıyor.

İğne Oyası Öğrenmek İstiyorum diyorsanız tıklayınız.

Kelebeğimize kenar işlemi için ortada oluşan büyük deliğin içine kenar kısmından bir düğdüm atalım. Sinek kanadının yan kısmında olan her deliğe batarak zürafa ile kenar işlemini yapalım.

 İlk kanadın kenarını giderken tepeye geldiğimizde aşağıya ip uzatarak orta deliğe düğüm atalım.

Büyük olan ilk kanat içinde kenarlarından zürafa yaparak tepeye kadar çıkalım. Tepesine bir tane minik pırpır yapıp orta deliğe ipi uzatarak düğüm atalım. Kelebeğin antenleri için iki tane uzun uzun pırpır yapalım.  

Diğer uzun kanadın tepesine ip uzatarak çıkalım aşağı inerken zürafa yaparak kenarlarını dolduralım. Küçük olan ikinci kanada yine ipi uzatarak çıkalım ve zürafa ile tekrar kenarları doldurarak inelim.

Uzun antenlerin tepesine bir tane minik pırpır yapalım.

Yaptığımız antendeki minik pırpırların tepesine geçiş yapıp aşağı inelim. İpi keserek diğer antene de aynı sinek kanadı modelinden yaparak kelebek modelimizi tamamlayalım. Muhteşem görünüşü ile göz kamaştıran kelebek motifini umarım beğenirsiniz.

Sayfamızı sık sık ziyaret ederek yep yeni modelleri kaçırmayın hanımlar görüşmek ümidi ile hoşça kalın.  

Hanımlar sizinle beraber çok hoş bir konun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Umarım bu konu hoşunuza gitmiştir.

Bir başka konuda buluşana dek kendinize iyi bakınız.

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe