İğne Oyası Havlu Kenarı Yapımı Sinek Kanadı Modeli – Hobi İşleri

Resimlerle havlu kenarı yapımı sinek kanadı modeli

Hanımlar sizlere bugün iğne oyası havlu kenarı yapımı sinek kanadı modeli anlatacağım. İğne oyası ile kolay havlu kenarı yapılışı öğrenmek için bu konumuzu mutlaka inceleyin. İğne oyasına yeni başlamış ve öğrenmek isteyen hanımlar öncelikle kolay iğne oyası yapılışı konuları inceleyerek kendilerini geliştirebilir.

Önümüzdeki haftalarda ise sizlere kolay iğne oyası havlu kenarı örnekleri paylaşacağaım ki yeni başlayanlara örnek olsun. Bu basit iğne oyası havlu kenarı modelleri ile temel seviye denilen başlangıç iğne oyası teknikleri ile havlu kenarı bu konumuzdaki ki pırpır modeli ve sinek kanadı modelleri ile iğne oyası havlu kenarı yapabilirler.

Konumuza gelecek olursak hanımlar. Yine farklı çok şık bir modelle birlikteyiz bugün sinek kanatlı havlu kenarı yapacağız  hep birlikte. Hepinizin de beğeneceğini umuyorum.

İğne oyası havlu kenarı yapımı sinek kanadı modeli

İğne oyası havlu kenarı yapımı sinek kanadı modeli

Sinek kanadı modeli ile yaptığımız bu iğne oyası modeli havlu kenarlarına çok yakışıyor gerçekten. Bu modeli isterseniz havlunun direk üzerine, isterseniz de kurdele  üzerine de yapabilirsiniz.

Hatta  iki sıra tığ ile delik yaparak onun üzerine de  uygulayabilirsiniz. Daha sonra havlunun arkasını çevirerek dikip havlunuzla birleştirebilirsiniz.

Sinek kanadı modelini daha önce ayrıntılı anlatmıştım. Ama yine görmeyenler için yazacağım ayrıntılı olarak. Hadi başlayalım hepimize kolay gelsin.

Hadi sinek kanadı modeli ile iğne oyası havlu kenarı yapılışı na başlayalım

İğne oyası havlu kenarı yapımı sinek kanadı modeli

İğne oyası havlu kenarı yapımı sinek kanadı modeli

İlk olarak başlarken bir tane zürafa yapalım ve üzerine geri dönüş yapalım. Bu zürafaya ufak bir pırpır yapalım ve bu pırpırın tepesine geçiş yapalım. Tepeler geçerken ipi iğneye iki kez dolayarak geçerseniz daha iyi olur. Çünkü  tepelerdeki düğümler ilk öğrenenler için sıkı olmayabilir.

İğne oyasına nasıl başlanır, zürafa nasıl yapılır, iğne oyasının püf noktaları nelerdir öğrenmek için buraya tıklayın.

Şimdi aşağı iniş yapalım ve bu işlemler hep aynı zürafanın içine olacak aynı şekilde yine bir pırpır yapalım ve tepesine geçiş  yapıp aşağı inelim. Araya üç zürafa yapıyoruz ve üçüncü zürafaya geri dönüş yapalım.

İğne oyası pırpır yapımı öğrenmek için bu konuya bakınız.

Yine aynı işlem ile bir pırpır ve tepesine çıkalım. Şimdi ilk yaptığımız sinek kanadının ikincisine bağlantısını yapacağız. Bu sinek kanadının içine tepeye geçiş yapacağız. Geçiş yaptığımız bağlantı olan kısa kısıma yine sinek kanadı işlemini yapalım.

İğne oyası sinek kanadı yapımı için bu konuya bakınız.

Üst sıradaki sinek kanadını tamamlayın. Şimdi altta kalan tepesine çıktığımız pırpırın yanından alttaki zürafaya  iniş yapalım. Yine bir kanadı yapıp yine arada üç zürafa bırakarak devam edelim.

Aynı şekilde üçüncü zürafaya geri dönüş yapıp içine pırpırını da yapıp üçüncü sıra sinek kanadını da yapalım. İlk sinek kanadı dağını oluşturduk. Şimdi arada beş adet zürafa bırakarak aynı sinek kanadı dağından sırayla yapıp havlunun kenarını tamamlayalım ve yeşil olan kısmı bu şekilde bitirelim.

İğne oyası havlu kenarı yapımı sinek kanadı modeli

Pembe renge geçiş, yeşille neredeyse aynı. Burada da dağı yine büyütmüş olacağız. Ama ip değişince ve dağlar birbirine yakın olunca çok şık bir model elde edeceğiz Arada kalan beş boş zürafanın üçüncüsüne batıyoruz.

Buraya da ufak bir pırpır yapıp üstüne geçiş yapalım. Yeşil olan dağın yanda kalan yaprağına arada çok az ip kalacak. Zaten geçiş yapıyoruz. Bu işlemi de üç kez tekrar yaparak dağın en tepesine ulaşıyoruz. Burada arada kalan az ipe yine ikili sinek kanadı yapıyoruz.

İğne oyası havlu kenarı yapımı sinek kanadı modeli

Aşağıdaki tepesine battığımız pırpırın bulunduğu deliğe  geçiş yapıyoruz. Hemen yanına bir tane sinek kanadı yapıyoruz ve alttakine geçiş yapıyoruz.

Hanımlar sizlere kolay havlu kenarı örnekleri anlatımlı konusu olarak iğne oyası havlu kenarı yapımı anlatımlı resimli konusuna bakmanızı tavsiye ederim.

Sonra bir alttakine geçip son pırpırın  tepesine geçip aşağı inip tekrar aynı pırpırın tepesine geçiş yapıyoruz. Yani bu son pırpıra iki kez tepesine geçiş yaptık.İğne oyası havlu kenarı yapımı sinek kanadı modeli

Şimdi ikinci sinek kanadı dağımıza bağlantı yapıyoruz. Pembe kısmın ikini sırasına devam edeceğiz. Neden mi ?

İğne oyası havlu kenarı yapımı sinek kanadı modeli

Çünkü burada da yine arada kalan bağlantı kısmına bir pırpır yaparak ilk anlattığım gibi devam ediyoruz.

İğne oyası havlu kenarı yapımı sinek kanadı modeli için sona geldik

En tepeye gelene kadar en tepede de ikili sinek kanadı yapıp aşağıya doğru sıra ile ikinci kantları yaparak devam ediyoruz.İğne oyası havlu kenarı yapımı sinek kanadı modeli

En son yaptığımız pırpıra yine iki kez tepesine geçme işlemi yaparak yeşil dağın ikici sırasındaki dışta kalan kanadın içine bağlantı yapacağız.İğne oyası havlu kenarı yapımı sinek kanadı modeli

Aynı şekilde üçüncü sırayı da tamamlayıp dördüncü sıra içinde yeşil dağın son kanadına bağlantı yaparak bu dördüncü sırayı da tamamlayacağız. Sonra model ortaya çıkmış oldu.

İsterseniz aralarını çok yakın koyamayabilirsiniz de. Aralara ufak bir pırpırlı çiçeklerle de  model değişikliği yapabilirsiniz. Ama bu modeli ben bu şekilde sunmak istedim.

İğne oyası havlu kenarı yapımı sinek kanadı modeli

İğne oyası havlu kenarı yapımı sinek kanadı modeli

Havluya en çok yakıştığını düşündüğüm modellerden birisi bu. Herkes tamamladıysa bana müsaade hanımlar. Diğerlerine geçerek havlumuzu bitirelim.

Hanımlar sinek kanadı modeli ile iğne havlu kenarı yapılışı burada bitti.

Daha önce sizlere yapımı biraz zor ama çok güzel iğne oyası havlu kenarı yapılışı resimli anlatım konusu paylaşmıştım.  Konuya iğne oyası havlu kenarı yapılışı başlığından ulaşabilirsiniz.

İnşallah bundan sonra sizlere kolay iğne oyası havlu kenarı modelleri paylaşıp yapılışını öğrenmek ve yapmak isteyenlere de iğne oyası kolay havlu kenarı yapılışı anlatımlı konular paylaşacağım.

Yeni modeller için yine burada olacağım hepinizi bekliyorum sayfayı ziyaret etmeyi unutmayın lütfen görüşmek üzere .

Facebook Yorum
4
2.5

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe