İğne Oyası Dut Yapımı – İğne İşi Dut Oyası Nasıl Yapılır ?

İğne oyası dut yapımı – Dut oyası nasıl yapılır ?

Marifetli bayan arkadaşlarım iğne oyası dut yapımı için sitemize hoş geldiniz. İğne oyası dut modeli yapımlarını sizlerle birlikte yaparak herkesin iğne oyası öğrenmesine yardımcı oluyoruz.  Burada dut oyası nasıl yapılır ayrıntılı olarak anlattığımız bu anlatımda ayrıntılı resimlerle sizlerin kolayca öğrenmeniz için kolaylaştırıyoruz.  İğne oyası dut modeli çok rastlanmayan yapımı kolay ve çok zarif duran bir iğne oyası modeli. 

İğne oyası dut yapımı - Dut Modeli dut oyası nasıl yapılır ?

İğne oyası dut yapımı – Dut Modeli dut oyası nasıl yapılır ?

Özellikle iğne oyası öğrenmek isteyen hanımlar için başlangıç ve orta seviye olabilecek bu modelin yapımı size zevk verecektir.  Sizde ben iğne oyası öğrenmek istiyorum, şöyle kolay iğne oyası yapılışı öğrenmek istiyorum diyorsanız bu konuyu iyi inceleyin.

Ayrıca sitemizde benzer basit iğne oyası yapılışı gibi konulara bakınız. Elimizden geldiği kadar sizlere bol bol açıklayıcı konular paylaşmaya çalışıyoruz.

Adım adım iğne işi dut oyası nasıl yapılır ?

Şimdi sizlere adım adım dut oyası modeli yapılışını açıklayacağım.

İlk olarak zürafa yapın ve içine geri dönerek düğüm atın. Bu zürafanın içine bir tane pırpır yapın.

İğe oyası pırpır yapımı videolu anlatım

Üst kısmına düğüm atarak geçiş yapın ve pırpırın içine de yine bir tane minik bir pırpır yapın.

Sinek kanadı modeli gibi aşağıda pırpırı yaptığımız zürafa ya düğüm atarak iniyoruz.

Aynı modelden üç tane yapalım arkadaşlar pırpır yapıp üstüne batalım üst kısmına bir minik pırpır yaparak aşağıya aynı zürafaya inerek düğüm atalım.

Dut modeline başlarken farklı renk ip kullanarak yeşil yaprakların üstüne yaptığımız minik pırpırın içine düğüm atın.

Ben mavi renk kullanıyorum buraya minik bir pırpır yapalım. Yaptığımız pırpırın hemen yanına birde zürafa yapalım. Bu zürafaya geri dönüş yaparak içine bir minik pırpır ve bir zürafa yapalım.

Yaptığımız zürafaya geri dönelim içine yine bir pırpır ve bir zürafa şeklinde modeli uzatalım. Kenarda yedi tane pırpır olunca tepede görünmesi için son zürafanın içine bir pırpır daha yapıp iniş işlemine geçelim.

Resimli Anlatımlı İğne Oyası Öğrenelim

Aşağı doğru inerken kenarda görünen her zürafanın içine düğüm ile batalım bir pırpır yapalım ve hemen altındaki zürafaya inelim.  Orda da yine bir pırpır yapalım ve kenardaki zürraları sırayla pırpır yaparak aşağı inelim.  İlk dut modelimizi tamamlamış olalım.

Üçlü olarak hazırladığımız yeşil sapların her birinin tepesindeki minik pırpırların içlerine yeni dutlar yaparak modeli bitirelim. Kenarlarda bulanan renkleri aynı ortada bulunan dut modelini farklı renk kullanarak yaparsanız daha şık bir görüntü elde etmiş olursunuz.

Resimli anlatımla iğne oyası dut yapımı

Yazmanıza uygun her rengi kullanarak dut modeli yapabilirsiniz. Çan ağacına da benzeyen bu modeli sizlerde eminim zevkle yapacaksınız. Sıkılmadan usanmadan yapabileceğiniz modellerden birisi. Hepinize kolay gelsin arkadaşlar umarım beğenirsiniz.

Sevgili hanımlar sizlerle birlikte çok güzel bir konumuzun daha sonuna geldik.  Bir başka konuda buluşmak dileği ile kendinize iyi bakınız.

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe