İğne Oyası Dut Modeli Yapımı

1.929
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere iğne oyası dut modeli yapımını paylaşacağım. İğne oyasını yaparken aralara daha fazla tığ battı ile boşluk verebilirsiniz. Görüntüsüyle de dutu andıran oya modelinin yapımı da oldukça kolay.

Malzemeler

  • 3 renk oya ipi
  • İğne
  • Makas

Yapımı

İğne oyası yapımı için öncelikle zürafa yaparak dolanalım. Alttan geçirip çekelim ve tutalım. 2. zürafaya geçelim üzerine gelelim birini üstten diğerini alttan geçirelim düğüm atalım. Bir sonraki zürafaya geçelim ve düğüm atalım.

Tekrar zürafanın üzerine geçelim sola doğru düğüm atalım. Sağa doğru zürafanın üzerine geçelim tutup çekelim. Bir sonraki zürafaya geçelim ikinciye yuva yapalım. Sola doğru ilmeği batırıp altından geçirelim. Sinek kanadı yapalım. Biri üstte biri altta kalacak şekilde küçük bir kirpik yapalım. Kirpiğin tepesine düğüm atalım.

Ayarlayıp sonra tutup çekelim. Tekrar kirpiğin tepesine çıkalım ve düğüm atalım. Hafiften çekelim. Sinek kanadını bu şekilde oluşturalım. Renkli ipe geçelim ve sabitleyelim. Kirpik yapalım ve sağa doğru üç tane zürafa yapalım. Boyunu ayarlayıp tutalım. İl zürafaya batalım bir üstten ve alttan geçirelim tutup sert şekilde çekelim.

Bir tane kirpik yapalım. Diğeriyle aynı yapalım. Sıradaki zürafaya girelim. Küçük bir zürafa yapalım ve aynı zürafaya batalım yine küçük bir zürafa oluşturalım. 3. zürafaya batalım yine küçük bir zürafa yapalım. Soldan ilk zürafaya batalım. İlmeği ipin üstünden ve alttan geçirelim. Yine bir kirpik yapalım. Boyunu diğerleriyle aynı yapalım.

Sıradaki zürafaya girelim. Küçük bir zürafa yapalım ve aynı zürafaya batalım yine küçük bir zürafa oluşturalım. Son zürafaya batalım aynı şekilde küçük zürafa yapalım ve düğüm atalım. Bu şekilde oya modelimizi ilerletebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.