İğne Oyası Dağ Yapımı Resimli Anlatım – İğne Oyası Dağ Çeşitleri

İğne oyası sevdasına yeni düşmüş ve iğne oyası dağ yapımı resimli anlatım konusu ile dağ yapımı öğrenmek isteyen takipçilerimiz iğne oyası dağ yapılışı konumuza hoş geldiniz. Sizde iğne oyasının cazibesine kapılıp yana yakıla iğne oyası öğrenmek istiyorum anlatımlı konular arıyorum diyenlerdenseniz. Çok doğru bir yere geldiniz.

Hobiisleri.com olarak sizlere çeşit çeşit iğne oyası dersleri anlatmaya devam ediyoruz. Sıfırdan başlayarak iğne oyası öğrenmek istiyorsanız iğne oyası teknikleri adlı konumuza mutlaka bakmalısınız.

İğne oyası dağ yapımı

İğne oyası dağ yapımı

İğne oyası dağ yapımı aslında bir teknik değildir. İğne oyası yapımı için bir başlangıç modelidir. Bir çok iğne oyası örneğinde iğne oyası dağ modeli kullanılmaktadır. Kimi zaman bu dağ modelinin üstüne çiçekler yapılır kimi zaman dağ yapımı ile yaprak yapılır, bir çiçeğin yaprağı yapılır.

Kimi zaman ise sadece iğne oyası dağ modeli yapılmış olur. Böylece sade bir yazma kenarı iğne oyası örneği elde etmiş oluruz. Tıpkı bir önceki konuda sizlere anlattığım iğne oyası pırpır yapımı konusunda olduğu gibi.

Ayrıca farklı iğne oyası teknikleri ile farklı iğne oyası dağ modelleri yapılabilmektedir. Bu sizin tarzınıza zevkinize göre çoğaltılabilmekle beraber en çok rastladığımız başlıca iğne oyası dağ çeşitleri aşağıdaki gibidir.

Daha sonraları size ayrıca anlatmayı planladığım iğne oyası dağ çeşitleri aşağıdaki gibidir.

  • İğne oyası örümcek dağ yapımı
  • İğne oyası maydanoz dağ yapımı
  • İğne oyası pırpır dağ yapımı

Resimli anlatımla iğne oyasında dağ yapımı adım adım anlatım

Bizim bu konuda sizlere anlatacağımız dağ modeli ise zürafa yapımı ile elde ediliyor. Tamamen zürafalardan oluşan dağ modeli.

Şimdi sizlere adım adım resimlerle iğne oyası dağ yapımı işini anlatalım.

Dağ yapını için ilk öğrendiğimiz teknikteki zürafadan yapacağız. Tabi yapacağımız dağ modelinin ne kadar büyük yada küçük olmasını istiyorsanız onun sayısına göre zürafa sayısını siz ayarlayacaksınız.

Ben öğrenebilmeniz açısından 4 zürafa ile başladım. 4 Adet zürafa yaptıktan sonra zürafalarımızı ters çevireceğiz. Zaten yukarıdaki son iki resme baktığınızda göreceksiniz ki yaptığımız zürafaların bombeli tarafı soldaydı şimdi ise sağda.

Şimdi ilk zürafamızın ortasına batalım ve bir tane sıkı bir düğüm atalım. Şimdi sırası ile yan zürafaya geçiyoruz ve onunda ortasına iğnemizi batıp tepesine bir düğüm atıyoruz ve zürafalarımızın üstünü zürafa ile dolduruyoruz. Böylece sıra sonuna kadar devam edelim.

İğne oyası dağ yapımı

İğne oyası dağ yapımı

Sıra sonuna gelince oyamızı tekrar ters çeviriyoruz ve böyle her seferinde zürafalarımız birer birer azalmış oluyor. Bu işlemi bu şekilde bir tane zürafa kalana kadar devam ettiriyoruz. En son, en tepedeki zürafayı da yapınca o zürafanın da tepesine düğüm atıyoruz ve ipi kesiyoruz.

İlk iğne oyası dağ yapımı işlemini halletmiş olduk.

Bundan sonra dağımızın hemen yanına bir düğüm daha atıyoruz.

Eliniz alışana kadar iğne oyası dağ yapımı işini tekrar edebilirsiniz. Kullanacağınız modele, yazmaya veya tülbente göre de isterseniz dağımızın başına çiçek yapabilirsiniz.

Her bir dağ modelinin arasına başka motifler de yerleştirebilirsiniz. Yada dağ modelleri arasına zürafalar yaparak araları açabilirsiniz de.

İğne oyası dağ yapımı video anlatımlı

İğne oyasında dağ yapımı öğrenmek için şimdi de sizlere çok güzel bir video paylaşıyorum hanımlar. Videoda dağ modelinin kenarına her sırada birer tane pır pır eklemiş.

Tülbent ve yazmalarda dağ yapımı iğne oyası örneği

Tülbentlerimiz için iğne oyası dağ modeli nasıl yapılır size bunu göstermek istiyorum. Bu yazma modelinde sadece zürafa ve iğne oyası dağ modeli kullanılmış.

İğne oyaıs dağ yapımı konumuz da burada bitmiş oldu sevgili hanımlar. Bir sonraki konumuz da görüşmek üzere.

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe