İç İçe Geçen Halkalı Örgü Modeli İle Boyunluk Yapılışı Videolu Anlatım

İç İçe Geçen Halkalı Örgü Modeli İle Boyunluk Yapılışı

Merhaba hanımlar sizlere iç içe geçen halkalı örgü modeli ile boyunluk yapımı göstermek istiyorum. Cidden çok zengin duran çok modelli bir örgü boyunluk örneği. Bu boyunluk örgü modeline ilk baktığımızda akla gelen ilk sanki burgulu örgü modeli ile boyunluk yapılmış gibi. Ancak burada iç içe geçen halkalı örgü modeli dediğim çok hoş bir tığ işi örgü modeli kullanıldı.

İç içe geçen halkalı örgü modeli ile boyunluk yapılışı
İç içe geçen halkalı örgü modeli ile boyunluk yapılışı

Bu iç içe geçmeli halkalı örgü modeli ile dün sizlere örgü atkı yapımı anlatmıştım. O zaman da sizlere bu tığ işi örneği ile boyunluk yapılışı anlatacağımı söylemiştim.

Üç sıra iç içe geçmeli halkalı örgü modeli ile tıpkı kısa bir atkı örer gibi örülüyor ve bir başına düğme ilikleri açılıyor ve diğer başının yan tarafına düğmeler monte ediliyor. Sonra yukarıdaki resimde de olduğu gibi düğmeler iliklendiğinde bu harika örgü boyunluk modeli ortaya çıkıyor.

Yaprak Örgü Modeli İle Boyunluk Yapımı

Benim şahsen örgü boyunluk yapımı da çok hoşuma gidiyor. Zaten bir çok kişi atkıda kullansa atkıyı boyunluk şeklinde kullanmıyor muyuz. Atkıyı boynumuza doluyoruz ve bazen bir düğüm atıyoruz bile.

İşte örgü boyunluk modelleri içinse durum daha pratik hazır düğmeleri var ona uygun deseni var ve çok daha şık. Bence siz vakit kaybetmeden bu iç içe geçmeli örgü boyunluk modeli ni eşinize çocuğunuza örün. Severek giysinler.

Şimdi sözü uzatmadan sizleri içe içe geçen halkalarla yapılan örgü boyunluk çalışması ile baş başa bırakıyorum.

İç İçe Geçen Halkalarla Boyunluk Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.