Hobi İşleri Topluluk Kuralları

Merhaba hanımlar sizlere daha iyi hizmet verebilmek için takipçi sayısı 1.300.000’i geçen facebook sayfamızın yanında bayanların kendini daha rahat hissedebileceği ve herkesin birbirine daha rahat yardım edebileceği bir ortam oluşturmak amacı ile bir facebook grubu oluşturduk.

Bu grup sayesinde tığ işi ve şiş örgü teknikleri, iğne oyası, origami, ahşap boyama sanatı gibi bir çok alanlarına ilgi duyan öğrenmek isteyen bayanları buluşturmak onlara yardımcı olmayı hedefliyoruz.

Bunun için grupta bir şey sormak isteyen arkadaşımız hobi isleri topluluk kuralları çerçevesinde  dilediği gibi sorusunu sorabilir. Ve gruptaki arkadaşlarımız cevaplayabilir. Bilgiler paylaştıkça çoğalır.

Unutmayalım güzel şeyler paylaştıkça çoğalır, dertler sıkıntılar paylaştıkça azalır. 

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz alanlarda sizlere daha fazla kalıcı bir şekilde yardım edebilmek için aşağıda bahsetmiş olduğum şekilde sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.

– Biz tığ işi , şiş örgü, iğne oyası tığ oyası,kurdele nakışı, origami, ahşap boyama ve benzeri bir çok alanda sizlere kalıcı olarak yardımcı olmak için sitemizde resimlerle adım adım örgü dersleri ve iğne oyası teknikleri anlatıyoruz.

En temel seviyeden başlayarak örgü öğrenmek isteyenler için detaylı anlatımlı örgü dersleri bulabilecekleri örgü teknikleri sayfamıza bakmalarını tavsiye ederim.

– Ben iğne oyası öğrenmek istiyorum diyenler içinde zürafa nasıl yapılır, düğüm nasıl atılır gibi en temel iğne oyası tekniklerinden başlayarak iğne oyası örgü küpe çiçeği yapımı gibi zor konulara doğru giden iğne oyası dersleri ve eğitim konuları yayınlıyoruz.

– Origami meraklıları için okul öncesi origami yapımı basit origami konuları olduğu gibi 13 ayrı zorluk seviyesinde origami kurbağa yapımı gibi konular da yayınlıyoruz.

Ahşap boyama sanatı ile ilgilenenlere ise baştan sona kadar bütün ahşap boyama tekniklerini anlatan konular hazırladık ve onlarca ahşap boyama örnekleri konusu paylaştık.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz alanlarda ve benzeri alanlarda konularımız eğitim derslerimiz devam edecektir.

Facebook Grubumuz da ise birbirimize daha fazla yardımcı olalım. Bilmediklerimizi soralım. Yaptığımız ürünleri paylaşıp fikir soralım.

Bunun için hepimizin  nezaketle ve isteyerek uyulmasını isteyeceği bir takım kurallara özen gösterelim.

Grupta ve Sitede yorum yazarken paylaşımda bulunurken nelere dikkat etmeliyiz.

  • Öncelikle üslubumuz her zaman nazik olsun.
  • Grupta bilmediğimiz konularda yardım almak istiyorsak bildiğimiz konularda yardım isteyenlere bizde elimizden geldiği kadar yardım edelim.
  • Grupta yukarıda bahsettiğim alanlar dışında, grup porfiline uymayan konular paylaşmayın.
  • Grup olarak bizim veya bir üyenin paylaşımı yorumu sizi rahatsız etmiş olabilir. Bunu uygun bir üslupla cevap verin. Hakaret ederek, küfür ederek yorum yapmayın.
  • Grup üyeleri ile bir tartışma yaşanırsa bize ulaşarak şikayette bulunun. Çünkü amacımız temiz, nezih bir ortam oluşturup herkese maksimum fayda sağlamaya çalışıyoruz.
  • Müstehcen, şiddet içeren, ırkçılık içeren, siyasi mesaj içeren konular paylaşmayın ve yorumlar yapmayın. Bu şekilde yorum yapan ve paylaşımda bulunanlar gruptan atılacaktır.
  • Yine dini tartışmalara girecek paylaşım ve yorumlar yapmayın. Gerk facebook sayfamızda gerekse grubumuzda yüzbinlerce yabancı takipçimiz bulunmaktadır. İnsanların siyasi ve dini görüşleri kendisini bağlar. Burası siyaset arenası veya dini tartışma mecrası değildir. Bu şekilde yorum yapan ve paylaşımda bulunanlar gruptan atılacaktır.
Facebook Yorum
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe