Hint Örgüsü Nasıl Yapılır ?

Merhaba hanımlar şimdi sizlere hint örgüsü nasıl yapıldığını anlatacağım bilmeyenler için. Şiş ile yapılan örgü modeli istediğiniz bütün örgüleriniz de kullanabilirsiniz. Atkı modellerinize de çok yakışacağından eminim.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Şiş
  • Makas

Yapılışı

Hint örgü modeli yapımı için ilk olarak şişimize ilmek atalım. İlk ilmeği örmeden alalım ve diğer ilmekleri düz örgü olarak örelim. İlk ilmeği örmeden alalım sıradaki ilmeği düz örgü olarak örelim diğer ilmeği ters örgü olarak örelim sıradaki ilmeği düz örgü olarak örelim diğer ilmeği ters örgü olarak örelim bu sırayı bu şekilde tamamlayalım.

İlk ilmeği örmeden alalım sıradaki ilmek ters örgü ise düz örgü olarak yapalım. Diğer ilmek düz örgü ters örgü olarak örelim. Sıradaki ilmek ters örgü ise düz örgü olarak yapalım. Diğer ilmek düz örgü ters örgü olarak örelim.

Sıradaki ilmek ters örgü ise düz örgü olarak yapalım. Diğer ilmek düz örgü ters örgü olarak örelim. Bu şekilde tamamlayalım. İlk ilmeği örmeden alalım sıradaki ilmek ters örgü ise düz örgü olarak yapalım.

Diğer ilmek düz örgü ters örgü olarak örelim. Sıradaki ilmek ters örgü ise düz örgü olarak yapalım. Diğer ilmek düz örgü ters örgü olarak örelim. Sıradaki ilmek ters örgü ise düz örgü olarak yapalım. Diğer ilmek düz örgü ters örgü olarak örelim.

Bu şekilde tamamlayalım. İlk ilmeği örmeden alalım sıradaki ilmek ters örgü ise düz örgü olarak yapalım. Diğer ilmek düz örgü ters örgü olarak örelim. Sıradaki ilmek ters örgü ise düz örgü olarak yapalım. Diğer ilmek düz örgü ters örgü olarak örelim.

Sıradaki ilmek ters örgü ise düz örgü olarak yapalım. Diğer ilmek düz örgü ters örgü olarak örelim. Bu şekilde tamamlayalım. İstediğimiz boyuta gelene kadar böle devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.