Her Örgüde Kullanabileceğiniz Çiçek Örgü Motifi

Merhaba hanımlar bugün sizlere her örgüde kullanabileceğiniz çiçek örgü motifinin yapımını paylaşacağım. Bu modeli patik, file dantel, havlu kenarı, yelek ve hırka gibi örgüleri süslemek için kullanabilirsiniz. Kıs sürede tamamlanan tığ işi kolay bir model.

Malzemeleri

  • Orta kalınlıkta ip
  • 8 numara tığ

Yapımı

Çiçek örgü motifi yapımı için öncelikle zincir çekerek başlayalım. 16 tane zincir çekelim ucuna batıp kaydırmayla bağlayalım. 6 tane zincir çekelim başına bir tane alalım ve ikinciye batalım. İkili trabzan yapalım. 4 zincir çekelim tepe bir alıp batalım .

Ve ikili trabzan yapalım. 8. ve sonuncu zinciri de yapıp bağlayalım. Bu şekilde halkayı oluşturalım. 15 tane zincir çekelim ve bir önündekine dönüp batalım. Sahte sık iğne yapalım ve devam edelim. Bir ikili trabzan yapalım.

İkili trabzan yaparak devam edelim. Tepeye iki kez sarıp sıra sonuna kadar inelim. 3 seferde çıkalım. Herbir zincirin içerisine batalım. Kaydırmayla bağlayalım. 15 zincir çekelim.

Sık iğne yapalım daha sonra sahte sık iğne yaparak devam edelim. Arka kısmını çevirelim ve kaydırma ile iki iki alalım. Uç noktaya kadar inelim. Sağ taraftaki yaprağı alalım ve ucuna tığı takalım. Sık iğneyle bağlayalım. 3 sık iğne yaptıktan sonra halkaya ilerleyelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.