Her Elişinde Kullanabileceğiniz Örgü Modeli

Merhaba hanımlar bugün sizlere çok amaçlı örgü modelinin yapımını paylaşacağım. Bu örgüyü yelek, şal, battaniye, patik ve hırka modelleri yapımında kullanabilirsiniz. Çeyizler için kolayca yapılabilecek bir örgü modeli.

Malzemeler

  • 2 numara tığ
  • Orta kalınlıkta ip

Örgü modeli yapımı için öncelikle yapacağınız örgü boyutunda zincir çekebilirsiniz. İpi tığa dolayalım ve 4. zincire tığı batıralım ve ikili trabzan yapalım. Tığın üzerine bir kez alalım ve ikili trabzan yapalım. Bir kere üzerine alalım bir sonraki zincirden alalım ve iki iki çıkaralım.

İkili trabzan yaparak sırayı tamamlayalım. 3 zincir çekelim ve çevirelim bir kez dolayalım. Yandaki zincire batalım ve uzun uzun ikili trabzan yapalım. Yanından trabzan yapalım. 1 kere dolayalım içinden alalım ve uzunca trabzan yapalım.

Bir normal trabzan bir tane de içten geçerek trabzan yapalım. Bir defa dolayalım ve normal trabzan yapalım iki iki çıkalım. Yandakinde iç taraftan alalım trabzanı ve uzun bir şekilde alalım. Tekrar bir kere alalım ve içinden trabzan yapalım. Bu sırayı da bu şekilde tamamlayalım.

1 zincir çekip çevirelim ikinciye batıp kapatalım. Batıp kapatalım bu şekilde sık iğne yapalım. Tüm boşluklara batarak sık iğne yapalım bu şekilde sırayı tamamlayalım. Tekrar 3 zincir çekip çevirelim. İçten yaptığımız trabzanlara bir kez dolayalım üstünü normal trabzan yapalım.

Normal trabzanları da içten geçerek trabzan yapalım. İçeride kalan kısmı tığa alıp ikili trabzan yapalım. Deminki sıranın tam tersini yapalım ve bu şekilde sırayı tamamlayalım. Sonraki sırada da sık iğne yaparak sırayı tamamlayalım. Bu şekilde sıra sıra modeli ilerletelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.