Hem Erkek Hem Kız Bebek Patik Yapımı

471
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere hem erkek hem de kız bebek için patik yapımı paylaşacağım. Şiş ile örülen patik modelini sayılarını fazlalaştırarak büyük yaşa uygun da yapabilirsiniz. Sadece ters örgü modeli uygulanarak yapılan bir model.

Malzemeler

  • Patiklik ip
  • Şiş
  • İğne
  • Makas

Yapılışı

Patiğimiz için 27 ilmek atalım şişimize. Daha sonra ilk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim en son ilmeği de düz örgü olarak örelim çevirelim.

Daha sonra 4 adet ilmek kalana örelim çevirelim. Son 4 ilmeği örmeden çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim 4 adet ilmek kalana örelim çevirelim. Son 4 ilmeği örmeden çevirelim. Daha sonra bütün ilmekleri örelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim

4 adet ilmek kalana örelim çevirelim. Son 4 ilmeği örmeden çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim Daha sonra bütün ilmekleri örelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim 4 adet ilmek kalana örelim çevirelim. Son 4 ilmeği örmeden çevirelim.

İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim Daha sonra bütün ilmekleri örelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim 4 adet ilmek kalana örelim çevirelim. Son 4 ilmeği örmeden çevirelim. İlk ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri ters örgü olarak örelim istediğimiz boyuta gelince keselim dikme işlemine geçelim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.