Hazır Güpür Gibi Duran Dantel Modeli

30.934
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere dantel modeli yapımı paylaşacağım. Dantel modeli yapımını isterseniz ara uç dantel modeli olarak da yapabilirsiniz. İsterseniz de havlu kenarı dantel modeli olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Dantel ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Dantel modeli zincir çekerek başlıyalım. Toplamda 10 adet zincir çekelim. İlk zincire batarak halka oluşturalım. 3 zincir çekelim girelim kapatalım. 3 adet zincir çekelim kapatalım. Bu şekilde 12 defa yapalım. 3 zincir çekelim ilk yuvaya girelim kapatalım 1 zincir çekelim ipi kopartalım. Diğer rende geçelim.

İlk yuvaya girelim sabitliyelim. 5 zincir çekelim başını 3 kez alalım aynı yuvaya girelim önce 2 sonra 2 sonra 2 sonra gerisi tığda çekelim. Başına 3 defa alalım önce 2 sonra 2 sonra 2 gerisi tığda kalanlarrın hepsini çekelim. 7 zincir çekelim tepeye 3 defa alalım yandaki yuvaya girelim önce 2 sonra 2 sonra 2 sonra gerisi tığda çekelim.

Başına 3 defa alalım önce 2 sonra 2 sonra 2 gerisi tığda kalanlarrın hepsini çekelim. 7 zincir çekelim başını 3 kez alalım aynı yuvaya girelim önce 2 sonra 2 sonra 2 sonra gerisi tığda çekelim. Başına 3 defa alalım önce 2 sonra 2 sonra 2 gerisi tığda kalanlarrın hepsini çekelim.

7 zincir çekelim tepeye 3 defa alalım yandaki yuvaya girelim önce 2 sonra 2 sonra 2 sonra gerisi tığda çekelim. Başına 3 defa alalım önce 2 sonra 2 sonra 2 gerisi tığda kalanlarrın hepsini çekelim. 7 zincir çekelim başını 3 kez alalım aynı yuvaya girelim önce 2 sonra 2 sonra 2 sonra gerisi tığda çekelim.

Başına 3 defa alalım önce 2 sonra 2 sonra 2 gerisi tığda kalanlarrın hepsini çekelim. 7 zincir çekelim tepeye 3 defa alalım yandaki yuvaya girelim önce 2 sonra 2 sonra 2 sonra gerisi tığda çekelim. Başına 3 defa alalım önce 2 sonra 2 sonra 2 gerisi tığda kalanlarrın hepsini çekelim. Bu şekilde bütün yuvanın içine bu şekilde dolduralım.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.