Havlu Askısı Yapımı

2
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere havlu askısının yapımını paylaşacağım. Kısa sürede tamamlanan kolay bir örgü modeli. İsterseniz birden fazla renkle örerek farklı bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Malzemeler

  • Lif ipi
  • 2 numara tığ

Yapımı

Havlu askısı için öncelikle 8 tane zincir çekelim. İlk zincire batalım ve sık iğne yapalım. İkincisine batalım ve yanındakine batalım. Bu şekilde hepsine batalım. 7 tane sık iğne oluşturalım. 1 zincir çekip çevirelim. İlk sık iğneye batalım ve yanındakine batalım. Sona da batalım. 1 zincir çekip çevirelim olduğumuz yere batalım. 6 tane zincir çekelim.

6 tane zincir çekelim bir atlayıp diğerine batalım. Yanına batıp üçüncü sık iğneyi yapalım. 6 zincir çekelim tekrar 3 tane daha sık iğne yapalım. Yan yana üç sık iğne yapalım. 1 zincirle çevirelim ve sık iğne yapalım. Her sık iğneye bir defa batarak devam edelim. Sona da batalım.

1 zincir çekip çevirelim olduğumuz yere batalım. 6 tane zincir çekelim. 6 tane zincir çekelim bir atlayıp diğerine batalım. Yanına batıp üçüncü sık iğneyi yapalım. 6 zincir çekelim tekrar 3 tane daha sık iğne yapalım. Yan yana üç sık iğne yapalım. 1 zincirle çevirelim ve sık iğne yapalım.

Her sık iğneye bir defa batarak devam edelim. Toplam 15 cm olacak şekilde sık iğneleri yapalım. Köşe için 20 zincir çekelim. Diğer sık iğneye sabitleyelim. 1 zincir çekelim aynı yere iki trabzan yapalım. 1 atlayalım sık iğneye iki trabzan yapalım. Çevirelim başına alalım kanada batıp aynısını yapalım. Bu şekilde ilerletelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.