Hasır Lif Modeli Yapımı

593
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere oldukça kolay zevkli ve değişik bir lif modeli paylaşıyorum. Hasır lif modelimizi yelek patik battaniye vb gibi örgüleriniz de kullanabilirsiniz

Malzemeler

  • İstediğiniz kadar lif ipi
  • 2 numara tığ

Yapılışı

Hasır lif modeli için ilk olarak 70 tane zincir çekelim. Üzerinede 33 tane kutu yapalım. Diğer ipe geçelim. 3 zincir çekelim direğe batalım 3 de çıkalım.

2 zincir çekip 2 . direğe batalım tığın başını dolayıp bi önceki direğe batarak 5 li fıstık yapalım. 2 zincir çekip 2 . direğe batalım tığın başını dolayıp bi önceki direğe batarak 5 li fıstık yapalım.

2 zincir çekip 2 . direğe batalım tığın başını dolayıp bi önceki direğe batarak 5 li fıstık yapalım. 2 zincir çekip 2 . direğe batalım tığın başını dolayıp bi önceki direğe batarak 5 li fıstık yapalım. Sıramızı bu şekilde bitirelim. Bu sırada ilk fıstık başına batalım.

5 li fıstık yapalım 2 zincir çekelim. Sıradaki fıstığa batarak 3 de çıkalım. 5 li fıstık yapalım 2 zincir çekelim. Sıradaki fıstığa batarak 3 de çıkalım. 5 li fıstık yapalım 2 zincir çekelim.

Sıradaki fıstığa batarak 3 de çıkalım. Modelimiz bu şekilde devam ediyor. Ara ara renk değiştirerek rengarenk hasır lif modeli ortaya çıkarabilirsiniz. Umarım sizler de beğenmişsinizdir. İyi günlerde kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.