Harika Battaniye Motifi

Merhaba hanımlar bugün sizlere battaniye motifi yapımını paylaşacağım. Sadece battaniye modelleri için değil her türlü örgülerde kullanabileceğiniz hoş bir motif. Örgüye yeni başlayanların kolaylıkla örebileceği kabartmalı bir örgü motifi.

Malzemeler

  • Koton ip
  • 4,5 numara tığ

Yapımı

Battaniye motifi yapımı için sihirli halka yaparak başlayalım. 12 tane ikili trabzan yapalım ve sihirli halkayı kapatalım. Bir zincir çekelim tepesine bir alalım ve önüne atlayalım. İki kez geçip çıkaralım. Son ikiyi de birlikte çıkaralım.

Üç kez aynı noktaya batıp ikili trabzan yapalım. 2 kez alalım ve trabzana devam edelim. 3 zincir çekelim tepeye bir alalım hemen yanına üç kez batalım. Tığdan çıkaralım. Bu şekilde örmeye devam edelim ve diğer renge geçelim.

İpi tığa sabitleyip örmeye devam edelim. 3 zincir çekelim tepeye bir alalım trabzan tepesine batalım. Atlayıp ikili trabzan yapalım. Yuvaya gelelim ve üç kez batalım. 3 zincir çekelim tekrar aynı noktaya batalım. Tepeye bir alalım trabzan yapalım.

3 kez dolduralım 3 zincir çekelim. 3 kez ikili trabzan yapalım. 1 zincir bir atlayalım. Ortadakinin içerisinden üç kez geçirelim. Çıkarıp yan taraftaki trabzan tepelerine geçelim. Hepsinin etrafına sık iğne yaparak dolanalım. Etrafını sarıp motifi oluşturalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.