Hanım Dilendi Bey Beğendi Hırka Modelleri Ve Yapılışı – Örgü Hırka Yapımı

1.222
A+
A-

Merhaba hanımlar hanım dilendi bey beğendi hırka modelleri ve yapılışı konusunu sizlerle paylaşıyorum. Hanımlar canlı renklere sahip örgü modellerini çok tercih ediyor. Canlı renkler insana enerji veriyor içini daha cıvıl cıvıl olmasını sağlıyor.

Bu konuda sizlere hanım dilendi bey beğendi hırka modelleri paylaşacağım. Ve bir adet yapılış aşamaları gösterilen örgü hırka yapımı galerisi paylaşacağım. Bu bayan hırka modelleri hepsi hanım dilendi bey beğendi motifi ile yapılmış hırka modelleri. Hanım dilendi bey beğendi hırka yapımı

Hanım dilendi bey beğendi modeli çok zevkli bir örgü motifi. Yapılışı ise zor değil. Dün detaylı olarak anlattığım hanım dilendi bey beğendi motifi nasıl yapılır konusunu okursanız kolaylık motifin yapılışını öğrenebilirsiniz. Sonra bu motifleri birleştirerek örgü yastık modelleri, yatak örtüsü örnekleri ve uzun hırka modelleri gibi istediğiniz örgü modelini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Daha önce paylaştığım kapşonlu bebek hırkası nasıl örülür konusuna da bakabilirsiniz.

Hanım dilendi bey beğendi hırka yapımı

Hanım dilendi bey beğendi hırka yapımı

Daha önce hanım dilendi bey beğendi konusunu anlatırken bahsetmiştim. Bu motif modelinin büyüklüğünü istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Motifleri küçük küçük yaparak örgü çanta modelleri tasarlayabilirsiniz. Yada büyük modeller yaparak bunlardan örgü battaniye modelleri, yatak örgüsü modelleri yapabilirsiniz.

Yukarıdaki uzun kollu örgü hırka modelinde olduğu gibi hırkamızın arka kısmına kocaman bir tane hanım dilendi bey beğendi motifi yapılmış. Kollarda bu motifin biraz daha küçüğünü ve en altta yanlarda ve eteklerde küçük halleri yapılmış.

Hanım dilendi bey beğendi hırka modeli yapımı

Daha önceki konumuzda hanım dilendi bey beğendi motifi nasıl yapılır çok detaylı bir şekilde anlattığım için tekrardan en baştan bu motifin yapılışını anlatmayacağım.

Bunun yerine sizlere motiflerin aşamasını ve bu motiflerle uzun kollu örgü hırka modelleri ve yapılışları nasıl oluyor onu göstermek istiyorum.

Ayrıca bende örgü örmek istiyorum detaylı şiş örgü teknikleri ve tığ işi örgü teknikleri öğrenebileceğim kaynak yok mu diyorsanız 🙂 örgü teknikleri sayfamıza mutlaka bakınız.

Her resimle alakalı açıklama resmin altında yer alacaktır.

Hanım dilendi bey beğendi hırka yapımı

Gördüğünüz gibi hanım dilendi bey beğendi hırka modelleri bu motif ile yapıyoruz. Bu motifte 5 ayrı renk kullanılmış.Fakat hırka modelimizin tamamında bu motifin farklı renk kombinasyonlarını içeren motifler kullanıldı.

Hanım dilendi bey beğendi motifi nasıl yapılır konusuna bakarak bu motifin yapılışı ve ismi nereden geliyor, hikayesi nedir gibi bir çok şeyi öğrenebilirsiniz. Ama ben sizlere yine de bir videolu anlatımla bu motifin yapılışını göstermek istedim.

Hanım dilendi bey beğendi nasıl örülür ?

Burada da sizlere hanım dilendi bey beğendi motifi nasıl yapılır onu anlattığımız videoya bakınız.

Hanım dilendi bey beğendi hırka yapımı

Öncelikle dilediğiniz renk kombinasyonlarına sahip motiflerimizi yapıyoruz. Ne kadar motif ihtiyacımız varsa o kadar motifi yapıyoruz. Yada her bir motifi yapıp yine bir önceki konumuzda bahsettiğim gibi hanım dilendi bey beğendi motif birleştirme işlemi nasıl yapılır ona bakabilirsiniz. Fakat ben sizlere aşağıya bu video galeriyi tekrar ekleyeceğim.

Hanım dilendi bey beğendi hırka yapımı

Bu gördüğünüz motif ise hırka modelimizin sırt kısmını oluşturacak. Bu modelin çok benzeri Derya Baykal’ın programında gösterilmişti. Ve aşağıdaki resimde gördüğünüz model Derya Baykal programında tanıtıldı.

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi hanım dilendi bey beğendi motifinin yapılışı Derya Baykal programında anlatıldı ve bu motif ile hırka yapımı gösterildi. Bu modelde de gördüğünüz gibi sırt kısmı büyük bir hanım dilendi bey beğendi motifi ile yapılmış. Derya Baykal programında gösterilen bu modelin yapılışının videosunu aşağıya ekliyorum bakmadan geçmeyiniz.

Hanım dilendi bey beğendi hırka yapımı

Bu iki motif ise uzun hırka modelimizin birer tane kol kısımlarını oluşturacak. Daha doğrusu kolun omuz ile bile kısmı arasında kalan dirsek hizasını bu motif ile yapıyoruz.

Hanım dilendi bey beğendi hırka yapımı

Şöyle kabaca baktığımızda sırt kısmı kollar ve diğer kısımları oluşturacak motif modellerimiz hazır.

Hanım dilendi bey beğendi hırka yapılışı için motif dizilimi nasıl olmalı

Hanım dilendi bey beğendi hırka yapımı

Hanım dilendi bey beğendi motiflerini birleştirmek için yukarıda gördüğünüz bir şema işleyebilirsiniz. Resim hırkamızın önden görünüşünü ifade ediyor.

Gördüğünüz gibi ön yakada komple küçük motifler kullanıldı. En büyük motif sırt kısmında kullanıldı. Ondan küçük olan motifler ise ikiye katlanarak resimde gördüğünüz gibi kol dirsek kısımlarını oluşturdu.

Kolların bilek ve omuz kısımları yine küçük motiflerden oluşuyor.Hanım dilendi bey beğendi hırka yapımı

Motifleri yan yana koyduğumuzda ise hanım dilendi bey beğendi hırka modelimiz arkadan böyle görünüyor. Bu ve bir önceki resim hırka modelinizi yapmanız için çok önemli. Çünkü motifleri nasıl birleştireceğinizin şeması niteliğinde bu resimler.

Hırka yapımı için hanım dilendi bey beğendi motif birleştirme nasıl yapılır ?

Hanım dilendi bey beğendi hırka yapımı

Motifleri nasıl dizeceğimizi hangi düzende dizeceğimiz hırka modelimize göre ön yüzünü ve arka yüzünü gösterdim. Şimdi geldi bu motifleri nasıl birleştireceğimize.

[td_block_video_youtube playlist_title=”Hanım dilendi bey beğendi motif birleştirme” playlist_yt=”oAtEttp8J44, UfC9ByXVkes, bdhggiovW28, HndE-SDHRiM” playlist_auto_play=”0″]

Hanım dilendi bey beğendi hırka yapımı

Bu kısım hırka modelimizin yaka kısmı. Buranın yapımı aynen hanım dilendi bey beğendi motifi yapılışı gibi .Zaten sizde göreceksiniz. Bu şekilde örerek bir yaka kısmı oluşturabilirsiniz.

Yakından bakarsanız ne kadar şahane olduğunu göreceksiniz.

Şahane bir örgü hırka yapımı konusu anlattım sizlere.

Derya Baykal programında hanım dilendi bey beğendi hırka yapımı anlatıldı

Hanım dilendi bey beğendi motifinin yapılışı derya baykal anlatımı ile bu videodan öğrenebilirsiniz ve kendi hırkanızı kendiniz yapabilirsiniz.

Hanım dilendi bey beğendi modeli ile örgü bebek hırkası yapımı

Şimdide sizlere bu motif ile çok şirin bir bebek hırkası yapılışı nasıl olur. Bebek hırkası nasıl örülür onu gösterelim.

Bebek hırkası yapılışı iki bölün olarak videolu anlatımla sizlere göstereceğim.

Daha önceden sizlere kapşonlu bebek hırkası nasıl örülür onu anlatmıştım bu konuya da bakabilirsiniz

Örgü bebek hırkası yapılışı bölüm- 1

Örgü bebek hırkası yapılışı bölüm- 2

30 Adet hanım dilendi bey beğendi hırka modelleri

Sıra geldi sizlere birbirinden güzel örgü hırka modelleri paylaşmaya. Bir kere bu motifin yapılışını öğrendikten sonra ve bu konudaki hırka modelimizin yapılışını inceledikten sonra kendinize bu galerideki istediğiniz örgü hırka modeliniz yapabilirsiniz.

Evet hanımlar sizlerle beraber harika bir konunun daha sonuna geldik.

Eğer konuyu beğendiyseniz lütfen yorum yazmayı unutmayın. Yorumlarınız görüşleriniz benim için çok önemli.

Bende bunlardan örmek istiyorum örgü dersleri ile örgü öğrenmek istiyorum diyorsanız örgü teknikleri sayfamıza mutlaka bakınız.

Sipariş vermek istiyorsanız da yine sayfa altına yorum yazınız yada facebook sayfamızdan bize ulaşın.

 

Kaynak: http://www.lanaredstudio.com/2016/10/crochet-diy-granny-square-sweater.html

Facebook Yorum
1
3

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe