Halkalı Kese Lif Yapımı

129
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere kolayca yapılan halkalı kese lif yapımını paylaşacağım. Bu lif modelini çeyizleriniz için örebilirsiniz. Bu lif modelinde yuvarlak aparat kullanılmıştır.

Malzemeler

  • 2 renk lif ipi
  • Tığ
  • Halka

Yapımı

Halkalı kese lif yapımı için öncelikle halkaya sık iğne yapalım. Başına dolamadan batalım. Tamamen etrafını sık iğneyle saralım. İlk sık iğnenin tepesine batalım ilmeği alalım ilmeği içinden geçirelim. 1 zincir çekelim ilmeği genişletelim tığa üç defa saralım fıstık yapalım tek seferde kapatalım. 1 zincir çekelim tığa dolayalım aynı yere bir fıstık daha yapalım.

Zincir çekmeden üçüncü sık iğneye fıstık yapalım. Tek seferde kapatalım aynı yere bir fıstık daha yapalım. Zincir çekmeden dolayalım 3. sık iğneye fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim aynı yere ikinci fıstığı yapalım. 1 zincir çekelim aynı yere tekrar fıstık yapalım.

Zincir çekmeden dolayalım 3. sık iğneye fıstık yapalım kapatalım. 1 zincir çekelim aynı yere ikinci fıstığı yapalım. 1 zincir çekelim aynı yere tekrar fıstık yapalım.Bu şekilde devam edelim. Sarı ipe geçelim ve sabitleyelim. 1 zincir çekip çevirelim.

1 fıstık yapalım kapatalım ve 1 zincir çekelim aynı yere bir fıstık daha yapalım. Yuvaların içine batarak fıstık yapalım. Çıkışta artırma yapalım. Diğer yuvaya girip fıstık yapalım. Tekrar beyaz iple üstünden geçelim. Sarıp iple aynı şekilde artırma yaparak devam edelim. 1 zincir çekelim aynı yere tekrar batalım kapatalım.

Her yuvaya batalım. 11 fıstık olana kadar artıralım. Yuvanın içine girelim bir zincirle bir fıstık yapıp kapatalım. Bir zincir çekelim aynı yuvaya bir fıstık daha yapıp kapatalım. Tekrar beyaz iple üstünden geçelim. Sarıp iple aynı şekilde artırma yaparak devam edelim. 1 zincir çekelim aynı yere tekrar batalım kapatalım.

Her yuvaya batalım. 11 fıstık olana kadar artıralım. Yuvanın içine girelim bir zincirle bir fıstık yapıp kapatalım. Bir zincir çekelim aynı yuvaya bir fıstık daha yapıp kapatalım.Bu şekilde devam edelim Bu örgünün aynısından yapıp dikelim. Bu şekilde lif modelimiz tamamlanmış olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.