Halkalı Kelebekli Havlu Kenarı Örnekleri – Halkalı Havlu Kenarı Modelleri

Resimli örnekleri halkalı kelebekli havlu kenarı örnekleri

Hanımlar bugün sizlere çeyizlerine örnek olması için eskilerden beri ilgisini kaybetmeden gelen halkalı kelebekli havlu kenarı örnekleri göstermek istiyorum.

Hepimizin çeyiz sandığından birbirinden şık dantel örnekleri, oyalar, havlu ve çarşaf kenarları örnekleri gelmiş geçmiştir. Bazılarımız ise hala ilk günkü gibi bu dantelleri kullanıyor olabiliriz. Kadınların çoğu dantel detayını çok sevmekte e bunun için de ciddi emek harcamaktadır.

Havlu kenarları da en çok uğraşılan ve en çok modele sahip olan örnekler arasındadır. Sürekli farklı modeller üreten örgü severler bu kez de karşımıza halkalı kelebekli havlu kenarı örnekleri ile çıkmaktadır.

Halkalı kelebekli havlu kenarı örnekleri

Halkalı kelebekli havlu kenarı örnekleri

Kelebekli havlu kenarı, sıra dışı bir yapılışa sahiptir. Çünkü halka yapımında tığ ya da iğne dışında farklı aparatlar kullanılmaktadır. Oldukça küçük halkalara sahip olan örnekler, bu modeller için üretilmiş ve hazır olarak satılan minik halkalar aracılığı ile yapılmaktadır.

İlk başlarda ise bu halkaları hazır olarak bulamayan kişiler, hastane serumlarını keserek halka şekline getiriyor ve modellerini bu şekilde ortaya çıkarıyorlardı.

Halkalı dantel modelleri, pek kafa karıştırmayan basit birkaç teknikle kolayca yapabileceğiniz bir modeldir. Halkaların bir araya gelmesi ile çok şık halkalı havlu modelleri ortaya çıkmaktadır.

Hanımlar mısır patlağı örneği ile havlu kenarı yapılışı konusuna bakmak isteyebilirsiniz.

Halkalı kelebekli havlu kenarı örnekleri

Halkalı kelebekli havlu kenarı örnekleri

Halkalı dantel örnekleri, tamamlanan halkalarla kelebek şeklinde, çiçek şeklinde ya da farklı bir şekilde desenler oluşturmaktadır. Farklı renklerin bir araya gelmesi ile de son derece muazzam bir görüntüye sahip olurlar. Sadece havlu kenarı değil ayrıca halkalı yatak odası dantel modelleri de birbirinden farklı örneklere sahiptir.

Halkalı Havlu Kenarı Yapımı

Halkalı havlu kenarı örnekleri 2017 modellerini yapmak artık sizin için de çok kolay. Basit bir şekilde anlatacağımız havlu kenarı yapımı sayesinde sizler de artık halkalı havlu kenarı yapabilir istediğiniz gibi bu halkaları bir araya getirerek şekillendirebilirsiniz.

Peki hanımlar sizlere Türkçe videolu anlatımla halkalı havlu kenarı yapımı göstermemi ister misiniz ?

Halkalı havlu kenarı modelleri pek çok örneğe sahip olduğu için, öncelikle kendinize bir model belirlemelisiniz. Belirlediğiniz modeldeki halkaların boyutu da çok önemli. Tüm bunları belirledikten sonra yapım aşamasına geçebilirsiniz.

İlk olarak yapacağınız işlem, orta kısım için normal yuvarlak dantel modeli yapılır. Daha sonra başlamış olduğunuz orta kısmın etrafına, halka şeklindeki aparatlarınızla motifi tamamlayacak şekilde devam edin.

Bu model çiçek örneğidir. Şayet çiçek motifi yapmak istemiyorsanız, ortadaki halkayı kullanmayıp diğer yapmış olduğunuz halkaların dizilimini yan yana ya da alt alta yapabilirsiniz.

Zor bir model ile iğne oyası havlu kenarı yapılışı görmek ister misiniz ?

Önemli olan burada halkaların etrafını istediğiniz renk iple dolamak. Daha sonrası sizin zevkinize ve seçtiğiniz örneğin modeline kalmış. Halka sayısına göre uzunluk ölçüsünü belirleyebilir ve modelinizin ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Halkalı havlu kenarı ya da halkalı herhangi bir dantel yapmak istiyorsanız, bol miktarda bu aparatlara sahip olmalısınız. Kaybolma, kırılma gibi herhangi bir olası duruma karşı fazladan bulundurmanızda fayda vardır. Örgü ile ilgili satış yapan her yerde ya da hobi malzemeleri satan her yerde bulabilirsiniz.

Halkalı kelebekli havlu kenarı örnekleri

Halkalı kelebekli havlu kenarı örnekleri Halkalı kelebekli havlu kenarı örnekleri Halkalı kelebekli havlu kenarı örnekleri Halkalı kelebekli havlu kenarı örnekleri Halkalı kelebekli havlu kenarı örnekleri Halkalı kelebekli havlu kenarı örnekleri Halkalı kelebekli havlu kenarı örnekleri Halkalı kelebekli havlu kenarı örnekleri Halkalı kelebekli havlu kenarı örnekleri Halkalı kelebekli havlu kenarı örnekleri Halkalı kelebekli havlu kenarı örnekleri Halkalı kelebekli havlu kenarı örnekleri Halkalı kelebekli havlu kenarı örnekleri

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe