Halkalı Havlu Kenarı Modelleri – 133 Adet Halkalı Havlu Kenarı Örnekleri

Resimlerle halkalı havlu kenarı modelleri

Hanımlar sizlere bugün birbirinden güzel halkalı havlu kenarı modelleri paylaşacağım. Havlu kenarı modelleri ararken Boncuklu havlu kenarı modelleri, halkalı havlu kenarı modelleri, dantelli havlu kenarı modelleri gibi kendi içinde alt gurupları olduğunu fark ettim.

Ayrıca halkalı havlu kenarı modelleri de kendi içinde alt gurupları var ve ben bunlardan bir kısmını daha önceden de sizlerle paylaştım. Halkalı Boncuklu Havlu Kenarı Dantel Örnekleri ile Halkalı Kelebekli Havlu Kenarı Örnekleri buna güzel bir örnek olacaktır.

Halkalı havlu kenarı modelleri, eski yıllardan beri bazı değişikliklere uğrayarak şimdiki yıllara kadar gelmiş örnekleri içerir. Tüm elişi severlerin beğenerek ve severek yaptığı bu modelleri bir zamanlar oldukça modaydı.

Halkalı havlu kenarı örnekleri

Halkalı havlu kenarı örnekleri

Kısa bir süreliğine ortadan kalmış gibi görünse de, şimdilerde tekrar eski canlılığına kavuşmuş durumdadır. Halka aparatlarını kullanarak adeta ortaya bir sanat eseri çıkaran elişi meraklıları, birbirinden güzel modeller üretmeye devam ediyorlar.

Halkalı havlu kenarı, tek renk olarak ya da farklı renklerin bir araya gelmesi ile değişik modeller oluşturabilir. Sayfamızda 112 adet halkalı havlu kenarı örnekleri vardır.

Oldukça fazla olan bu görseller, istediğiniz modeli çıkarma konusunda sizlere fikir sağlayacaktır. Şimdi sizlere halkalı havlu kenarı örnekleri yapılışı ile ilgili birkaç noktadan bahsedeceğiz.

Halkalı Boncuklu Havlu Kenarı Dantel Örnekleri konusuna bakabilirsiniz.

Havlu kenar modeli çıkarmak için öncelikle, hobi mağazalarından ya da tuhafiyelerden halka aparatlarını temin etmeniz gerekmektedir.Halkalı havlu kenarı modelleri

Çeşitli büyüklükte olan bu aparatları, yapmak istediğiniz örneğin boyutuna göre alabilirsiniz. Daha sonra karar verdiğiniz halka boyutunun orta kısmından dantelinizi örmeye başlayabilirsiniz.

Tıpkı normal yuvarlak dantel başlangıcı nasıl oluyorsa o şekilde de halka ile başlamalısınız. İlk yaptığınız halka, motifinizin orta kısmını oluşturmuş oluyor. Daha sonra diğer halkaları bu ortadaki halkaya örerek birleştirmelisiniz. Örme işlemi esnasında ortaya dantelin örneği de çıkmış oluyor.

Hanımlar resimlerle halkalardan çanta yapımı konusuna bakmanızı tavsiye ederim.

Sonuç olarak etrafına yapmış olduğunuz halkalardan bir çiçek motifi elde etmiş oluyorsunuz. Ancak çiçek değil de, herhangi farklı bir model yapmak istiyorsanız; orta kısmı yapmayıp bağımsız halkalar örerek istediğiniz uzunlukta birleştirebilirsiniz. Halkaların etrafını da istediğiniz dantel örneği ile tamamlayabilirsiniz.

Halkalı havlu kenarı örnekleri

Halkalı havlu kenarı örnekleri

Halkalı havlu modelleri 2017 kategorisinde sizler için hazırladığımız halkalı havlu örnekleri ve 2017 havlu kenarı örnekleri bulunmaktadır. Örnekler içinde oldukça farklı ve şık duran modeller vardır. Halkalı havlu kenarı, yapması kolay, eğlenceli ve fazla zaman almayan bir modeldir.

Arpa Boncuklu Havlu Kenarı Modelleri konumuza mutlaka bakmanızı öneririm.

Çok fazla göz yormadan kısa sürede bitirebileceğiniz modellerden oluşmaktadır. Küçük halkalar ile daha zarif modeller yapabileceğiniz gibi, halka çapını büyüttüğünüzde biraz daha büyük tarzda modeller ortaya çıkacaktır. Tamamen zevk meselesi olan bu modelleri istediğiniz ölçüde yapmanız mümkün.Halkalı havlu kenarı modelleri

Havlu kenarı modelleri 2017 yılında da, çeşitli aparatların bir araya gelmesi ile onlarca çeşidi meydana getirmektedir. Çeyiz sandıklarını ve evlerinizi süsleyecek olan havlu kenarları 2017 modelleri ile sizler de harika havlulara sahip olabilirsiniz.

Kendinize, çocuklarınıza, komşularınıza hediye olarak yapabilir ve böylece el emeğinizin uzun süreler kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

İğne oyası ustaları için zor bir model ile iğne oyası havlu kenarı yapılışı konusuna bakmanızı öneririm.

Her konuda olduğu gibi örgü dünyasında da büyük bir emek ve gayret vardır. El beceriniz ne kadar fazla ise; ortaya çıkaracağınız ürün de bir o kadar güzel ve şık olmaktadır. Ayrıca el emeği ürünler, diğer ürünlere göre kolay kolay yıpranmama özelliğine sahiptirler.

133 Adet halkalı havlu kenarı modelleri

Hanımlar şimdi sizlere halkalarla süslenmiş 133 adet halkalı havlu kenarı modelleri paylaşacağım inşallah.

Facebook Yorum
6
2.7

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe