Halka Motifli Runner Yapımı

2.378
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere halka motif yapımı dan örgü modeli yapımı paylaşacağım. Örgü modeli yapımı sadece runner yapımı olarak değil isterseniz salon dantel takımı olarak da kullanabilirsiniz. Sayıları azaltıp veya fazlalaştırarak istediğiniz örgü modeli yapımı için kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Runner yapımı için ilk olarak 5 adet zincir çekelim tepeye 1 defa alalım 4. zincire trabzan yapalım aynı yere 1 defa daha batalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 trabzan yapalım 1 trabzan daha yapalım 1 zincir çekelim çevirelim kaydırma tekniği ile orta boşluğa gelelim. 3 zincir çekelim trabzan yapalım aynı yere 1 defa daha batalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 trabzan yapalım 1 trabzan daha yapalım.

1 zincir çekelim çevirelim kaydırma tekniği ile orta boşluğa gelelim. 3 zincir çekelim trabzan yapalım aynı yere 1 defa daha batalım 2 zincir çekelim aynı yere 1 trabzan yapalım 1 trabzan daha yapalım. 1 zincir çekelim çevirelim kaydırma tekniği ile orta boşluğa gelelim. 3 zincir çekelim trabzan yapalım aynı yere 1 defa daha batalım

2 zincir çekelim aynı yere 1 trabzan yapalım 1 trabzan daha yapalım. Bu şekilde 22 sıra olana kadar devam edelim daha sonra daire şeklini verebilmek için zincir ekerek kenar kısma sabitliyelim. İstediğimiz boyuta gelene kadar bu şekilde devam edelim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.