Gökkuşağı Battaniye Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi battaniye modeli yapımı paylaşacağım. Örgü modeli yapımını isterseniz yastık modeli olarak da kullanabilirsiniz. Örgü modeli sadece tek renk ile de yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Örgü modeli yapımı için zincir çekerek üzerine trabzan yapalım. Zincir boyutu size kalmış. 3 zincir çekelim 2 defa dolayalım 4. trabzana batalım önce 2 sonra 2 sonra 2 de çekelim 3 zincir çekelim bıraktığımız boşluğa 1 defa dolayıp 2 defada çıktığımız 10 adet trabzan yapalım. 3. trabzana sık iğne ile sabitliyelim.

3 zincir çekelim 2 defa dolayalım 4. trabzana batalım önce 2 sonra 2 sonra 2 de çekelim 3 zincir çekelim bıraktığımız boşluğa 1 defa dolayıp 2 defada çıktığımız 10 adet trabzan yapalım. 3. trabzana sık iğne ile sabitliyelim. 3 zincir çekelim 2 defa dolayalım 4. trabzana batalım önce 2 sonra 2 sonra 2 de çekelim 3 zincir çekelim bıraktığımız boşluğa 1 defa dolayıp 2 defada çıktığımız

10 adet trabzan yapalım. 3. trabzana sık iğne ile sabitliyelim. 12 adet zincir çekelim çevirelim sondaki trabzana sık iğne ile sabitliyelim. 7 zincir çekelim diğer trabzan kısmının sonuncu trabzanına sık iğne sabitliyelim. 7 adet zincir çekelim sondaki trabzana sık iğne ile sabitliyelim. 7 zincir çekelim diğer trabzan kısmının sonuncu trabzanına sık iğne sabitliyelim. 7 adet zincir çekelim sondaki trabzana sık iğne ile sabitliyelim.

7 zincir çekelim diğer trabzan kısmının sonuncu trabzanına sık iğne sabitliyelim. 7 adet zincir çekelim çevirelim sondaki trabzana sık iğne ile sabitliyelim. 7 zincir çekelim diğer trabzan kısmının sonuncu trabzanına sık iğne sabitliyelim. 7 adet zincir çekelim sondaki trabzana sık iğne ile sabitliyelim. 7ancir çekelim diğer trabzan kısmının sonuncu trabzanına sık iğne sabitliyelim. Bu şekilde modeli tekrar edelim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.