Göbekli Havlu Kenarı Modelleri – Göbekli El İşi Havlu Kenarı Örnekleri

Göbekli havlu kenarı modelleri

El sanatları ve el işi meraklısı hanımlar bugün sizlere göbekli havlu kenarı modelleri göstermek istiyorum. Havlu kenarı modelleri içerisinde enteresan bir yere sahip olan bu göbekli havlu kenarı modelleri süs havluları olarak çok kullanılmaktadır.

Göbek kelimesi mecaz anlamda düşünülecek olursa, herhangi bir yerin merkezi, dikkat çeken yer gibi farklı anlamlar taşımaktadır. Bu kelimeyi her yerde görebilir ve kullanabiliriz.

Elişi severler de, göbek kelimesini yaptıkları dantellerde kullanmışlar ve dantelin ne kadar çok gösterişli olduğunu anlatmak istemişlerdir. Hatta göbekli havlu kenarı modelleri diye bir model üreterek son derece gösterişli modeller ortaya çıkarmışlardır.Göbekli havlu kenarı modelleri

Göbekli havlu dendiğinde ilk akla gelen model, çok eskilerden beri yapılan sepet örnekli havlu modeli olur. Neredeyse bu modeli bilmeyen yoktur. Tabi yeni jenerasyonların pek dantellerle ilgisi olmadığından dolayı belki onlar bilmiyor olabilir. Ama muhakkak bir akrabasında bu modele rastlamış olmalılar.

Göbekli havlu kenarı zaman içinde farklı şekiller alarak, havlunun üzerine yapılmaktan ziyade kenar kısımlarına yapılmaya başlanmıştır. Ancak büyüklük bakımında pek bir şey kaybetmeyen örnekler, havlu kenarlarında da o büyük ve gösterişli görüntüsünü korumuştur.

70 Adet çiçekli havlu oyası modelleri konumuza baktınız mı ?

Göbekli havlu kenarı örnekleri içinde genel olarak çok büyük modellere rastlasak da, zaman zaman küçük ve sade modellerle de karşılaşmamız mümkün. Elişi havlu kenarı örnekleri, sadece beyaz ip kullanılarak yapılmanın dışında, farklı renkte iplerle de yapılabilirken, kurdele, boncuk, halka gibi aparatların da ilavesi ile daha güzel hale gelmiştir.Göbekli havlu kenarı modelleri

Özellikle kurdele ve halka kullanımının bir arada olması, havlu kenarlarındaki dantel örneklerini daha güzel yapar. El işi havlu modelleri, mutfak havlusu ve banyo havlusu olmak üzere farklı alanlarda tercih edilir. Yapılma amacına göre, havlunun modeli değiştiği gibi dantel örnekleri de değişebilir. Öyle ki, mutfak havluları genellikle küçük boy tercih edilip, ona göre de havlu kenarları yapılmaktadır.

En yeni havlu kenarı modelleri paylaştığımız bu güzel konuya sizleri beklerim.

Şimdilerde maddi imkanın fazla olması sebebi ile her evde neredeyse aile üyeleri için ayrı havlular, gelen her misafirler için de ayrı havlular kullanılmaktadır. Ev hanımlarının çoğu da, yaptıkları el emeğini sergilemeyi sevdiğinden dolayı, sepetlerinin içinde el emeği göz nuru dantelli havlularını seve seve sergilemekten mutluluk duyarlar.

Göbekli havlu modelleri da buna dahil olmakla beraber; hatta ilk sıralarda yer alır. Bazı hanımlar da sadece süs amaçlı göbekli havlu örnekleri yaparak evlerinde bulundururlar. Yapma amaçları da bazen hediye etmek ve misafirin kullanmasını sağlamak olabilir.Göbekli havlu kenarı modelleri

El işleri havlu kenarları, her dönem için ayrı ayrı modellere sahip olsa da genel itibari ile modası geçmeyen, kolay kolay eskimeyen ve yıpranmayan modellerden oluşur. Son zamanlarda zamansızlıktan ve elişi bilmemekten kaynaklı olarak hazır dantelle yapılmış havlu kenarları vardır.

Bende havlu kenarı yapmak istiyorum diyorsanız popcorn modeli ile tığ işi havlu kenarı yapımı konusuna bakınız.

Ancak kim ne derse desin hazır danteller elişi havlu kenarı örnekleri kadar ağır durmamaktadır. İstisnalar hariç tabi. Gençler ise hiçbir şekilde evlerinde, havlularında, vitrinlerinde, masalarında dantel istemeyip sade havlular ve sade örtüler tercih edebiliyor.

El işi göbekli havlu kenarı modelleri

Sevgili hanımlar sizler için burada değişik göbekli havlu kenarı modelleri paylaşıyorum. Umarım beğenirsiniz.

Bir sonraki konumuzda görüşmek üzere.

Göbekli havlu kenarı modelleri Göbekli havlu kenarı modelleri

Göbekli havlu kenarı modelleri

?????????????????????????????????????????????????????????

Göbekli havlu kenarı modelleri Göbekli havlu kenarı modelleri Göbekli havlu kenarı modelleri Göbekli havlu kenarı modelleri Göbekli havlu kenarı modelleri Göbekli havlu kenarı modelleri Göbekli havlu kenarı modelleri Göbekli havlu kenarı modelleri Göbekli havlu kenarı modelleri Göbekli havlu kenarı modelleri Göbekli havlu kenarı modelleri Göbekli havlu kenarı modelleri Göbekli havlu kenarı modelleri Göbekli havlu kenarı modelleri Göbekli havlu kenarı modelleri

Facebook Yorum
2
1.5

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe