Gelincik Örgü Modeli Motifi Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tığ işi örgü modeli yapımı paylaşacağım. İki renkten oluşan örgü modeli isterseniz bebek battaniye modeli olarak yapabilirsiniz. Motif örgü yapımı birleştirerek istediğiniz boyuta getirebilirsiniz.

Malzemeler

  • 2 adet orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

İlk olarak sihirli halka yapalım içine çakma sık iğne yapalım 8 tane olacak. İpi kopartalım diğer ipe geçelim sabitliyelim. Trabzan yapalım aynı yere 1 trabzan daha yapalım diğer yere geçelim 2 adet trabzan yapalım bu sırayı bu şekilde tamamlayalım.

16 adet trabzan olacak. 1 zincir çekelim yan kısma sık iğne yapalım başını alalım yan kısma batalım çakma sık iğne yapalım aynı yere 1 tane daha çakma sık iğne yapalım. Yana trabzan yapalım 1 tane daha trabzan yapalım. Diğer kısma 1 trabzan yanına 2 trabzan yapalım. 1 zincir çekelim yan kısma sık iğne yapalım başını alalım yan kısma batalım çakma sık iğne yapalım aynı yere 1 tane daha çakma sık iğne yapalım. 16 adet trabzan olacak.

1 zincir çekelim yan kısma sık iğne yapalım başını alalım yan kısma batalım çakma sık iğne yapalım aynı yere 1 tane daha çakma sık iğne yapalım. Yana trabzan yapalım 1 tane daha trabzan yapalım. Diğer kısma 1 trabzan yanına 2 trabzan yapalım.

1 zincir çekelim yan kısma sık iğne yapalım başını alalım yan kısma batalım çakma sık iğne yapalım aynı yere 1 tane daha çakma sık iğne yapalım. Yana trabzan yapalım 1 tane daha trabzan yapalım. Bu şekilde devam edelim

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.