Gelin Yeleği Modeli Yapımı

2.617
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere gelin yeleği modeli yapımını paylaşacağım. Çeyizlik örgüleriniz için çok güzel bir tığ işi örneği. İsterseniz günlük olarak da bu yelek modelini kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Angora ip
  • İpinize uygun tığ
  • Makas

Yapımı

Gelin yeleği yapımı için öncelikle modelin boyutu kadar zincir çekelim. Bir sıra boyunca sık iğne yapalım. 3 zincir çekip çevirelim tepeye bir kez alalım. Tığda bir kez bekletelim. Hepsini bir çekelim.

Bir diğerine bir atlayalım tepeli trabzan yapalım. Yanına bir tane daha ikili trabzan yapalım. Toplam da 7 tane trabzan oluşturalım. 2 zincir çekelim tepeye alalım üçüncüye lif yapar gibi üç kez batalım tek seferde çıkaralım.

1 zincir çekelim. Yanındakine üç kez batalım. Tek seferde çıkaralım. Araya bir zincir çekelim. Bir zincir çekelim üç seferde yapalım. 1 zincir çekelim. 3.ye batalım. Tığın üzerinde tutalım ve tek seferde çıkaralım.

Yan tarafa atlayalım ikili trabzan yapalım. Diğerine ikili trabzan yapalım. Bir trabzan daha yapalım ve toplamda 7 tane yapalım. 2 zincir çekelim tepeye alalım üçüncüye lif yapar gibi üç kez batalım tek seferde çıkaralım. 1 zincir çekelim.

Yanındakine üç kez batalım. Tek seferde çıkaralım. Araya bir zincir çekelim. Bir zincir çekelim üç seferde yapalım. Üç kez batalım kilitleyelim. 1 zincir çekelim . Bu şekilde devam edelim. Tepeye bir sık iğne içinden geçirip bir sık iğne daha yapalım. Bu şekilde istediğimiz boyuta getirene kadar örmeye devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.