Gelin Şal Modeli Yapımı

3.166
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere gelin şal modeli yapımını paylaşacağım. Gelin şal modelimizi isterseniz gelinliğinizin üzerine atarak aksesuar olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz de çeyizlik şal olarak kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Angora ip
  • 2,5 mm tığ
  • Makas

Yapımı

Gelin şal modeli yapımı için öncelikle ilk sırada ikili trabzan yapalım.Üç zincir çekelim ve 5 tane yarım yelpaze oluşturalım. Dip sık iğnenin bir önüne yapalım. Tepeye bir kez saralım üçüncüye 8 tane ikili trabzan yapalım.

Üçüncüye kilitleyelim. 3. ye aynısını yapalım. 8 tane ikili trabzan yapalım ve üçüncüye kilitleyelim. Köşede olduğu için bunu yine 5 yapalım. 3 zincir çekip çevirelim. Yanları yarım ortaları bütün bırakalım.

Tepeye üç kez alalım bir önünden iki kez batalım yanından da iki kez daha batalım. Hepsini tığın üzerinde tutalım. 8 tanesine bu şekilde batmış olalım. Hepsini bir çıkarıp kilitleyelim. 3 zincir çekelim yan tarafına inip kilitleyelim.

3 zincir çekelim bir önünden doldurmaya başlayalım. İki iki batmaya devam edelim. 8 yere batalım. Tek seferde hepsini tığımızdan çıkartalım. 3 zincirle geri inelim kilitleyelim. 3 zincirle devam edelim.

Sonuncuyu yapmayalım. Hepsini tek seferde çekelim. Sonuncuya batıp kilitleyelim. Bir üst sıraya geçelim. 3 zincir çekelim sık iğnenin içerisine 5 tane trabzan yapalım. Sık iğneyle kilitleyelim.

Tepeye bir alalım ortadaki sık iğnenin içerisine batıralım ve 8 tane yapıp kilitleyelim. Yine tam yelpaze yapalım. Bu şekilde bu sırayı da bitirelim. İstediğimiz boyuta getirene kadar bu şekilde örmeye devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.