Fiyonklu Şirin Bebek Patiği Yapımı

3
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere fiyonklu şirin bebek patiği yapımını paylaşacağım. Kısa sürede örebileceğiniz kolay bir patik modeli. Ölçüleri yeni doğan bebekleri için uygundur.

Malzemeler

  • 3 numara şiş
  • Orta kalınlıkta ip

Yapımı

Bebek patiği yapımı için 34 ilmek atarak başlayalım. Kenar ilmeğini örelim iki düz iki ters örelim. İki tane düz iki ters alalım. İki düz iki ters örerek lastik kısımlarını yapmaya başlayalım. Son ilmeği örmeden alalım.

Çevirelim ve ilk ilmeği örelim. Tersleri ters düzleri düz örelim. Ters olanları ters alalım düzleri düz alalım. Bu şekilde sırayı tamamlayalım. Kenar ilmeğini örüp üst sıraya geçelim. Tersleri ters düzleri düz örerek devam edelim.

11 sıra bu şekilde örmeye devam edelim. Bir sıra haroşa örelim. Önden de düz arkadan da düz olacak şekilde haroşa yapalım. 15 sağdan 15 soldan ayırıp ortada 4 ilmek bırakalım. İşaretlediğimiz 4 ilmeğe kadar haroşa örelim. Sonrasında çapraz şekilde artırma yapalım.

Bir haroşa örelim bir dolayalım. 1 dolayıp yapalım. Kalan 15 ilmeği de haroşa örelim. Bu şekilde tamamlayalım. Üst kısmını örerek devam edelim. Örgüyü keselim ve dikelim. Bir parmak kalana kadar dikelim. Çevirip dikelim. Bu şekilde patiği tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.