Fıstıklı Yelek Modeli Yapımı

2.064
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere fıstıklı yelek modeli yapımını paylaşacağım. Hırkalarda da kullanabileceğiniz harika bir örgü. Çeyizlik örgüler için örebilirsiniz.

Malzemeler

  • Kalın ip
  • 3 numara tığ
  • Makas

Yapımı

Fıstıklı yelek modeli yapımı için öncelikle bir sıra lastik gidelim. Önce ikili trabzan yapalım alt kısma. Bir düz bir ters örelim. Bir önden bir arkadan alalım. Bir düz bir ters örelim. Bir önden bir arkadan alalım. Başa kadar bu şekilde gelelim.

Lastik kısmını bitirelim. Bir zincir çekelim ve çevirelim tepeye bir kez sarıp bir önüne sahte sık iğneyle batalım. 3 tane sık iğne oluşturalım. Tepeye ilmek almadan üçüncüye batalım ve tek seferde çıkaralım. Bir zincir çekelim üçüncüye batalım üç kez aynı noktaya batalım.

Fıstık gibi yapalım. Üçüncüye tepeye almadan batalım üç defa batıp tek seferde toplayalım.Tepeye ilmek almadan üçüncüye batalım ve tek seferde çıkaralım. Bir zincir çekelim üçüncüye batalım üç kez aynı noktaya batalım. Fıstık gibi yapalım.

Üçüncüye tepeye almadan batalım üç defa batıp tek seferde toplayalım. Tepeye ilmek alalım ve sahte sık iğneyle 3 tane yapalım. 2 zincir çekelim ve çevirelim diğer kısmı. 3 tane sahte sık iğne yapalım. Yine tepeye hiç ilmek almadan aralığa batalım ve üç kez batıp tek seferde çıkaralım.

Tepeye ilmek almadan üçüncüye batalım ve tek seferde çıkaralım. Bir zincir çekelim üçüncüye batalım üç kez aynı noktaya batalım. Fıstık gibi yapalım. Üçüncüye tepeye almadan batalım üç defa batıp tek seferde toplayalım. Sahte sık iğne yapalım. Bu şekilde modeli ilerletelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.