Fıstıklı Patik Modeli / Ayrıntılı Anlatım

1.276
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere fıstıklı patik modeli yapımı paylaşacağım. Patik yapımı tığ ile sihirli halka yapımı ile başlanıyor. Patik modeli yapımı isterseniz çeyizlik olarak da yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 adet patiklik ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Fıstıklı patik yapımı için ilk olarak sihirli halka yapıp içine 13 adet trabzan yapalım.Üst srada her trabzana çift batarak bu sırayı bu şekilde devam edelim.Üste geçince 1 trabzana tek diğerine çift olarak batalım toplam trabzan sayımız 54 olacak. İlk modeli kurarak sık iğne yapalım.Üst sıraya geçince toplamda 10 tane trabzan yapalım.

1 zincir çekip 1 trabzan atlayıp tarabzana batalım burayada trabzan yapalım ve 5 li fıstık yapalım. İsterseniz fıstıklı patiğe de göz atabilirsiniz. Fıstığı kapattıktan sonra 1 zincir çekip 1 trabzan atlayıp bir trabzan yapalım.1 zincir çekip 5 li fıstık yapalım.

Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. Daha sora ayırma işlemine geçelim burada yapmamız gereken sağda ve solda aynı sayıda trabzan olacak ve ortada ya altı yada yedi trabzan olması gerekiyor.Ortada bıraktığımız yedi veya altı trabzanın üzerine sık iğne yapalım trabzanlara aynı şekilde devam edelim tekrar sık iğne bölümüne gelince sık iğneleri üçer üçer toplayalım.

Trabzanları aynı şekilde devam edelim sık iğneye gelince oluşan boşlukları tek seferde toplayalım.Bu şekilde fıstıklı patiğimizi bitirmiş olduk iyi günlerde kullanın.ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.