Fıstıklı Örgü Modeli / Battaniye Modeli

Merhaba hanımlar şimdi sizlere fıstıklı örgü modeli yapımı paylaşacağım. Tığ ile yapılan örgü modelini bebek battaniye modeli olarak yapabilirsiniz. İsterseniz üçgen şal modeli olarak da kullanabilirsiniz. Kabartmalı örgü sevenler için harika bir model.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Örgü modeli yapımı ilk olarak yapacağınız modelin uzunluğuna göre zincir çekelim İlk başlangıç ve bitiş kısımlarında mutlaka aynı sayıda trabzan yapalım. 2 adet zincir çekelim 3. zincire batarak fıstık yapalım. 3 zincir çekelim tığın başını alalım 3. zincire 1 adet 4 lü fıstık yapalım. 2 adet zincir çekelim 3. zincire batarak fıstık yapalım. 3 zincir çekelim tığın başını alalım 3. zincire 1 adet 4 lü fıstık yapalım.

Bu sırayı sıra sonuna kadar bu şekilde yapalım. Başlangıç kısmına gelince yine trabzanları yapalım 2 adet zincir çekelim fıstık arasına girelim 1 adet fıstık yapalım kapatalım 2 zincir çekelim diğer sıradaki fıstık arasına 1 fıstık yapalım köşe kısmına gelene kadar yapalım köşe kısmında tekrar trabzanları yapalım çevirelim.

Başlangıç kısmına gelince yine trabzanları yapalım 2 adet zincir çekelim fıstık arasına girelim 1 adet fıstık yapalım kapatalım 2 zincir çekelim diğer sıradaki fıstık arasına 1 fıstık yapalım köşe kısmına gelene kadar yapalım köşe kısmında tekrar trabzanları yapalım

Fıstıkları hep araya gelecek şekilde yapalım fıstık tepesine batmadan araya girip fıstık yapıp kapatıyoruz bu kadar kolay bir model. Tığ ile yapılan örgü modelini bebek battaniye modeli olarak yapabilirsiniz. İsterseniz üçgen şal modeli olarak da kullanabilirsiniz. Kabartmalı örgü sevenler için harika bir model.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.