Fıstıklı Battaniye Örneği Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere fıstıklı battaniye örneği yapımını paylaşacağım. Bu örgü modelini lif ve yelek modelleri için de kullanabilirsiniz. Tığ işi örgü yapabilenler için çok kolay olacak bir battaniye modeli.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ

Yapımı

Fıstıklı battaniye yapımı için öncelikle istediğiniz uzunlukta zincir çekin. İpi bir kez dolayalım ve üçüncü zincire batarak ipi alalım önce bir sonra iki sonra iki kez çıkalım. İpi bir kez alalım sonraki zincire batıp önce bir sonra iki sonra iki çekelim.

İpi bir kez dolayalım ve üçüncü zincire batarak ipi alalım önce bir sonra iki sonra iki kez çıkalım. Bu şekilde trabzanları yapalım. İlk sıraya trabzan yaparak devam edelim.

3 zincir çekip çevirelim. İlkini de sayarak üçüncüye batalım ve sık iğneyle sabitleyelim. 3 zincir çekip aynı yere batalım. İpi dolayalım aynı yere batalım. 6 defa ipi çekelim. İpi tutup hepsini çekelim.

Tekrar batıp dolayalım ve kalan iki ilmeği de çekelim. Bu şekilde fıstık yapalım. 5. trabzana batalım sık iğneyle sabitleyelim. 3 tane zincir çekelim 3. trabzana batarak sabitleyelim. 1 zincir çekelim ve ipi uzatalım.

Aynı yere batarak defa saralım hepsini çekip fıstık yapalım. Bu sırayı bu şekilde tamamlayalım. Bir üst sırada da trabzanların üzerine fıstık yapalım. Üst sırayı da trabzanlarla dolduralım. Bu şekilde yapacağınız modelin boyutu kadar ilerleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.