Fıstık Güzeli Lif Modeli

Lif
16.034
A+
A-
  • 3 Ren Lif İpi
  • tığ
  • makas
  • iğne

Merhaba arkadaşlar Bugün yine harika bir model paylaşacağım sizlere. Hem trabzan hem fıstık tekniğini bir araya getirerek tam Çeyizlere yakışacak muhteşem bir model anlatacağım.

Modelimizin tabanı için beyaz ipimiz ile 6 zincir çekerek başlıyoruz ilk yaptığımız zincirin arasına başına dolamadan sık iğne ile sabitliyoruz ve bir tane halka yapıyoruz halkanın içerisine 13 tane iki trabzan yapıyoruz ilk yaptığımız trabzanın tepesine batıp sık iğne ile sabitliyoruz ve bir üst sıraya geçiyoruz. İkinci siramizda her trabzanın tepesine iki tane trabzan yaparak sıramizi bitiriyoruz bir sonraki sıra için bir trabzanın tepesine tek bir trabzanın tepesine çift batarak arttırmalara yapıyoruz sizde elinizin ayarına göre gmher sırada arttırmalar yapıp 15 sıra örüyoruz ve tabanımız bitiyor.

Üst kısmı için tabanın 4. Sırasına her hangi bir trabzan arasına batarak bir tane fıstık yapıyoruz aynı hizada 3 trabzan atlayıp 4. trabzanın tepesine fıstığı sabitliyoruz ve bu işlemi sıra sonuna kadar devam ediyoruz.

Dilerseniz modelimizin detaylı tüm yapım aşamaları için videomuzu izleyelim nasıl yapıldığını hep birlikte görelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.