Fıstık Dolgusu Lif Modeli Yapımı

9
A+
A-

Merhaba sevgili hanımlar bugün sizlere fıstık dolgusu lif modeli yapımını paylaşacağım. 2 renkten oluşan bu lif modelini örmek için sadece fıstık yapabilmeniz yeterli olacaktır. Gelin çeyizleri için örülebilecek hoş bir lif modeli.

Malzemeler

  • 2 adet farklı renkte lif ipi
  • Tığ
  • Makas

Yapımı

Lif modeli yapımı için ilk olarak renkli ip ile üst üste 20 tane tekli fıstık yapalım. İkinci renk beyaz ipi ilmek arasından geçirelim. 1 tane zincir çekelim ve dibine sık iğne yapalım. 3 tane zincir çekelim dibine batalım ve 2 tane 3 çekmeli tırabzan yapalım. Araya 1 tane zincir çekelim.

Bir sonraki 2 fıstık ortasına 3 tane tırabzan yapalım ve bu şekilde sıra sonunu tamamlayalım. Renkli ipi sıra bitimin de bekletelim ve diğer köşeden beyaz ipi sabitleyelim. 2 tırabzan arasına 1 tane fıstık yapalım ve kapatmadan yanda 2 tırabzan arasına 1 tane fıstık yapalım.

İkisini bir kapalım. Diğer fıstık noktasına 1 tane fıstık yapalım ve kapatmadan yanda 2 tırabzan arasına 1 tane fıstık yapalım. İkisini bir kapalım. Bu şekilde sırayı tamamlayalım. 3 tane zincir çekelim dibine batalım ve 2 tane 3 çekmeli tırabzan yapalım.

Araya 1 tane zincir çekelim. Bir sonraki 2 fıstık ortasına 3 tane tırabzan yapalım ve bu şekilde sıra sonunu tamamlayalım. Renkli ipi sıra bitimin de bekletelim ve diğer köşeden beyaz ipi sabitleyelim.

2 tırabzan arasına 1 tane fıstık yapalım ve kapatmadan yanda 2 tırabzan arasına 1 tane fıstık yapalım. İkisini bir kapalım. Diğer fıstık noktasına 1 tane fıstık yapalım ve kapatmadan yanda 2 tırabzan arasına 1 tane fıstık yapalım. Bu şekilde kare şeklini alana kadar devam edelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.