Fıstık Arası Fındık Modeli Yapımı

2
A+
A-

Merhaba hanımlar bugün sizlere fıstık arası fındık modeli yapımını paylaşacağım. Herkesin kolay örebileceği bir lif modeli. Aynı zamanda gelin çeyizlerinde mutlaka bulunması gereken hoş bir örgü modeli.

Malzemeler

  • 2,5 numara tığ
  • 2 renk lif ipi

Yapımı

Lif yapımı için kırmızı ipi tığa sabitleyerek başlayalım. 50 tane zincir çekelim ipi bir kez dolayalım ve 6. zincirden batıp trabzan yapalım. İki zincir daha çekelim bir kez üzerine alalım. İki iki çıkalım.

2 zincir çekelim bir kez dolayalım ve üçüncü zincirden batalım. Bu şekilde küçük küçük kutucuklar oluşturalım. 4 zincir çekelim bir kez başına dolayalım ve ilk kutucuktan fıstık yapalım. Bir çekip üzerine alalım.

4 kez çektikten sonra ipi tutarak hepsini geçirelim. Fıstığı yaptıktan sonra üç tane zincir çekelim. Aynı şekilde kutuya batarak üzerine alalım. Hepsini tek seferde çekelim. Bu şekilde sırayı tamamlayalım ve beyaz ipe geçelim.

İpin başına dolayalım ve fıstıkların arasına batalım ipi alalım. Bir kez ipi alıp batalım. Dolayıp tekrar batalım ve toplamda 6 ilmek toplayalım. Hepsinin arsından ipi geçirelim. Sonra kapatalım. Arasına 4 zincir çekelim ve yandaki iki fıstığın arasına batalım. Aynı şekilde 6 kez sararak fıstıklar yapalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.