Fileli Yelek Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere fileli yelek modeli yapımını paylaşacağım. İsterseniz gelin çeyizleri için ya da günlük kullanım için örebilirsiniz. Yelek modellerinin başında gelen fileli bir yelek örneği.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ

Yapımı

Fileli yelek modeli yapımı için öncelikle yapacağınız örgü boyutunda zincir çekin. Başına bir defa alalım ve iki zincir atlayıp üçüncüye batalım. Üçünü birden çıkaralım. Zincire batalım ipi alıp hepsini çıkaralım.

İpi alalım batalım üçünü birlikte çıkaralım. Sıranın sonuna gelene kadar bu şekilde devam edelim. Üst sırada 3 zincir çekelim bir kez ipi alalım ilk sık iğneye batıp önce bir sonra iki sonra iki çekip çıkalım.

İpi başına alalım üçüncü sık iğneye batalım önce bir sonra iki sonra iki çıkalım. Sıranın sonuna gelene kadar bu şekilde devam edelim. Üst sırada 3 zincir çekelim bir kez ipi alalım ilk sık iğneye batıp önce bir sonra iki sonra iki çekip çıkalım.

Tekrar üç zincir çekelim bu sefer ikinciye batalım. Bir atlayıp ikinciye batalım önce bir sonra iki sonra iki çıkalım. 3 zincir çekelim ve üçüncüye batalım. Bu şekilde bir üçüncüye iki kez ikinciye batarak sırayı tamamlayalım. 4 kutucuktan sonra iki trabzan yapalım. Bu şekilde modeli ilerletelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.