File Örtüler İçin Çiçek Modeli

6
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere file örtüler için örülebilecek çiçek modeli paylaşacağım. Bu çiçek modelini diğer dantelleriniz veya patiklerinizi süslemek için de örebilirsiniz. Kısa sürede tamamlanan kolay bir örgü çiçek motifi.

Malzemeler

  • Koton ip
  • 0.7 mm tığ

Yapımı

Örgü çiçek motifi için öncelikle iki kez sarıp sihirli halka yapalım. 1 zincirle sabitleyelim. 6 tane zincir çekelim tepeye bir kez alalım boşluğa batalım ve bir tane ikili trabzan alalım. Toplam 4 tane ikili trabzan yapalım. Sihirli halkaya battıktan sonra ikili trabzan daha yapalım.

7 zincir çekip çevirelim boşluğun içine girip ikili trabzan yapalım. Toplamda 6 tane yapalım. Yanlarda birer tane artırma yapalım. 3 zincir çekelim tepeye bir alalım üçüncüye batalım ikili trabzan yapalım. 7 zincir çekip çevirelim boşluğa batıp ikili trabzan yapalım. Diğer trabzanların üzerine tek tek batıp çıkaralım.

3 zincir çekelim üçüncüye batalım 7 zincirle çevirelim. 5 sıra yapalım birer birer artıralım. Sırasını istediğiniz boy kadar getirebilirsiniz.3 taneyi tamamlayalım. Sihirli halkayı çekip oluşturalım. İkinci kısım için öncelikle 8 tane zincir çekelim ve bağlayalım 5 zincir çekip yuvaya girelim bir tane ikili trabzanla kutucuk oluşturalım.

Tekrar 3 zincir yapalım 5 tane aynı şekilde yuva oluşturalım. Köşeye bağlayıp 5. yuvayı da yapalım. 7 zincir çekelim yuvanın içerisinde girelim 4 trabzan yapalım. 3 zincir çekelim yana batıp tekrar ikili trabzan yapalım. Çevirelim yine aynı işlemleri yapalım.

Direğin tepesine batalım bir sık iğne daha yapalım. Köşeye gelince ip yürütelim 7 tane sık iğne yapalım. Her birinin tepesine bir kez batarak sık iğne yapalım. Bu şekilde son parçayı da tamamlayalım.

10 zincire batarak aşağı kadar inelim. Sık iğneyle bağlayalım. 10 zincir çekelim bir zincirde fazlalıkla dolduralım. Bundan 5 tane yapabilirsiniz. Önce birini alıp aşağı çekelim diğer ucunu alalım ve bağlayalım parçaları birleştirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.