File Örgü Yapımı – En Basit Ajur File Örgü Nasıl Yapılır ?

Ajur File Örgü Yapımı

Herkese merhaba bugün file örgü yapımı anlatacağım. File örgü anlatımı ile sizlere en basit ajur file örgü nasıl yapılır anlatacağım. Bu örgü modelimizin bir adı file örgü diğer adı ise bir başka adıise ajur örgü denmektedir. Bilmeyenler için söyleyeyim. Hani sürekli duyuyorsunuz ajurlu bilmeme ne modeli diye. Ajurlu demek o modelde delikler var demek.

File örgü yapımı
Ajurlu file örgü yapımı

Peki bu ajurlu file örgü modeli nerelerde kullanılabilir. Bu file örgü modeli nerelerde kullanılabilir. Örgü boyunluklar da ve atkılar da harika duran bir model. Yazında mayoların üzerine yapılan üstlükler de oldukça güzel duruyor. Hele merserize ip ile öldüğünüzde çok hoş ve dökümlü bir görüntü oluşuyor.

Badem Örgü Nasıl Yapılır öğrenmek için tıklayınız.

Yine yazlık bluzlar da merserize ile örülen yazlık bluzlar da kullanabilirsiniz. Örgü örmeyi çok iyi bilmenize gerek yok. Bu file örgü modeli ni hemen hemen herkes yapabilir. Biraz şişle örmeyi bilen herkesin kolayca yapabileceği bir model. Sadece sıranın sonunda bir hesap işi var. Orayı iyi ayarlamanız gerekiyor.

File örgü yapımı

Maalesef birkaç anlatımda izlediğimde bilmediğim için ben de zamanında çok hatalar yapmıştım. Ördüğüm örgü şöyle yukarıya doğru genişledi. O yüzden o genişlemenin önüne geçmek için birkaç ipucu vereceğim.

Kızlar sizlere daha önce yapımını anlattığım ahududu hırka yapımı konusunu önermek istiyorum. Lütfen bu konuya bakınız.

videoda anlatırken sizlere kaldığım sıranın bitiminde iki tane bakın şöyle önü ve arkayı ters dönerek şöyle bir zemin oluşturdum. Bunu ister yaparsınız ister yapmazsanız ama bir atkı yapacaksanız böyle altta iki tik sıra ters örmeniz daha hoş ve tok bir görüntü verebilir.

Şimdi ajurlu örgü yapımı nı anlamak için sizleri şöylece videolu anlatıma alayım.

Ajurlu File Örgü Modeli Yapımı

Kızlar konularımızı beğeniyorsanız lütfen konu sonuna yorum yazabilir misiniz ?

Facebook Yorum
0
0

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschΕλληνικάItalianoPortuguêsРусскийEspañolTürkçe