File Dantel Modeli Yapımı

15
A+
A-

Merhaba hanımlar şimdi sizlere file dantel modeli yapımını paylaşacağım. Bu dantel modeli vitrinlerinize, sehpalarınıza çok yakışacak. Hem de çeyizlik olarak örebileceğiniz harika bir dantel.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tığ

Yapımı

File dantel yapımı için öncelikle yapacağınız örgü boyutunda zincir çekelim. Sonra 10 tane daha zincir çekelim iki kez dolayalım geri dönüp iki iki iki üç seferde çıkıp kutucuk yapalım. 3 zincir çekelim tepeye bir kez alalım dördüncüye bir trabzan yapalım. Yanındakine bir tane daha yapalım. Toplam 5 tane ikili trabzan yapalım.

3 zincir çekelim tepesine iki kez saralım. Altı toplamayacak şekilde batalımve üç seferde çıkaralım. 7 zincir çekelim iki kez saralım tığın üzerine yedinciye tekrar batalım iki iki iki üç seferde çıkalım. 3 zincir çekelim tepeye bir kez alalım ikili trabzan yapalım.

Tekrar 5 tane ikili trabzan yapalım. 3 zincir çekelim iki kez saralım üçüncüye batalım üç seferde çıkaralım. 7 zincir çekelim iki saralım yedinciye batalım iki iki çıkaralım. 3 zincir çekelim. 3.ye batalım tekrar 5 tane ikili trabzan yapalım. 4 zincir çekelim iki kez saralım trabzanın en sonuna batalım iki iki yükseltelim.

9 zincir çekelim üç kez saralım dip kısma batalım. 4 seferde iki iki çıkaralım. 3 zincir çekelim üç kez saralım tığa ve büyük kutucuğa batalım. İki iki üç seferde çıkaralım. İki kez saralım ve ortaya batalım tekrar üç seferde çıkaralım. 3 zincir çekelim üç kez dolayalım yedi zincirin tam ortasına batalım iki iki dört seferde çıkalım.

4 zincir çekelim iki kez saralım tam ortaya batalım iki iki üç seferde çıkaralım. 9 zincir çekelim üç kez saralım dip kısma batalım. 4 seferde iki iki çıkaralım. 3 zincir çekelim üç kez saralım tığa ve büyük kutucuğa batalım. İki iki üç seferde çıkaralım.

İki kez saralım ve ortaya batalım tekrar üç seferde çıkaralım. 3 zincir çekelim üç kez dolayalım yedi zincirin tam ortasına batalım iki iki dört seferde çıkalım. 4 zincir çekelim iki kez saralım tam ortaya batalım iki iki üç seferde çıkaralım.Bu şekilde sıra sıra yaparak modeli ilerletelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.