Fazla CDlerden Muhteşem Geri Dönüşüm

Merhaba hanımlar bugün sizlere fazla cdlerden geri dönüşümün yapımını paylaşacağım. Bu sayede cdleri birkaç malzeme ile iğnelik veya mumluk yaparak değerlendirebilirsiniz. Kolayca yapabileceğiniz 4 farklı iğnelik modeli.

Malzemeler

  • Farklı renklerde kumaşlar
  • Silikon yapıştırıcı
  • Elyaf
  • İğne iplik
  • Kurdele
  • Eva
  • Süsler

Yapımı

İğnelik yapımı için ilk olarak pembe kumaşı cdye uygun olacak şekilde keselim. Yanlarından iğne geçirerek kumaşı sıkılaştıralım. Ortaya cdyi koyalım ve büzüşmesini sağlayalım.

Cepli kısım için tekrar aynı bir kumaş keselim. Ve kumaşı ortasına kadar getirerek katlayıp yapıştıralım. Yanlarından içine elyaf dolduralım ve boşlukları kapatalım.

Ve cdnin düz kısmına yapıştıralım fazlalıkları keselim. Küçük toplu şerit halindeki süsü cdnin yanlarına ve cebin alt kısmına yapıştıralım. Kurdeleden bir parça kesip içinden yapıştıralım ve askıyı yapalım.

2. iğnelik modeli için de aynı şekilde mavi kumaşı kullanıp içine cdyi yerleştirelim. Büzüştürdükten sonra kumaşın geri kalan kısmıyla daha büyük bir yuvarlak keselim.

İçini elyafla doldurup şişkin olmasını sağlayalım. Sonra cdnin üzerine yapıştıralım. Plastik uzun ince bir sapı aynı renk kumaşla kaplayalım ve iki taraftan yapıştıralım. Ardından yanlara yapay küçük çiçekler yapıştırıp süsleyelim.

Mumluk yapımından yine cd boyutunda simli bir eva keselim ve yapıştıralım. Mumun boyutuna göre 5 adet yuvarlak keselim ve hepsini birbirine yapıştıralım.

Yanı için eva keselim ve saralım. Cdnin üstüne parçayı sabitleyelim. Ve boşta kalan kısmın tamamına beyaz boncuklardan yapıştıralım. Yaptığımız küçük parçanın içerisine mumu yerleştirelim ve modeli tamamlayalım.

Şapka şeklinde iğneliğin yapımı için cd boyutunda kumaş keselim yanlarından iğneyi geçirerek büzüştürelim. Yine aynı boyutta bir kumaş kesip içini elyafla dolduralım cdnin üzerine yapıştıralım.

Sonra ipe geçelim ve başını bantlayarak örelim. Ördüğümüz ipi elyafla doldurduğumuz kumaşın etrafına yapıştıralım ve tül kurdeleleri de yerleştirelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.