Fazla Bardaklarla 4 Farklı Geri Dönüşüm

Merhaba hanımlar bugün sizlere fazla ve kullanılmayan bardaklarla yapabileceğiniz 4 farklı geri dönüşümü paylaşacağım. Bu sayede bardakları mumluk, iğnelik ve ev süsü gibi eşyalara dönüştürerek yenileyebilirsiniz.

Malzemeler

  • Kahve fincanları ve plastik bardaklar
  • Akrilik boya
  • Çöp şiş
  • Sprey boya
  • Düğme
  • Silikon yapıştırıcı

Yapımı

Bardaktan ev süsü yapımı için ilk olarak kahve fincanı ve tabağını kırmızı akrilik boyayla boyayalım. İki kat üzerinden geçelim. Çöp şişleri keselim ve birbirine yapıştıralım.

İpi ile çöp şişlerin etrafını saralım. Köpüğün üzerini çizip boncuk yapıştıracağımız yerleri ayarlayalım ve çizdiğimiz yerin tamamına boncuk yapıştıralım. Boşta kalan kısma süs çiçeklerden yapıştıralım.

Ve çöp şişi köpüğe yapıştıralım. Sonra kahve fincanının içine yerleştirelim ve boşlukları küçük renkli taşlarla dolduralım. Sıvı yapıştırıcı ve kurutucu sprey sıkıp üstüne tekrar taşlardan dökelim ve tamamlayalım.

Mumluk yapımı için bardağın üzerine tabağı yapıştıralım ve sprey boya ile tamamını boyayalım. Kuruduktan sonra tabağın üzerine istediğiniz kadar mum ekleyebilirsiniz. Dışını da süsleyebilirsiniz.

Dekoratif iğneliğin yapımı için kahve fincanı ve tabağını yeşil sprey boya ile boyayalım. Yeşil bir kumaştan yuvarlak parça keselim. Kenarlarını iğneleyip sıkılaştıralım.

İçine elyaf veya pamuk doldurabilirsiniz. Daha sonra bir çatalın sap ve kısmını bükelim ve ucunu tabağa yapıştıralım. Havada kalan kısmı da bardağın içinden yapıştıralım. Çatalın üzerine diktiğimiz top halindeki kumaşı yapıştıralım. Renkli düğmeleri çatal gözükmeyecek şekilde üzerine yapıştıralım.

4. geri dönüşüm için de sünger yardımıyla plastik bardağı boyayalım. Bardağa tutkal sürüp küçük renkli süslerden serpelim ve üstünü kaplayalım. İçini her türden eşya koyarak kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.