Farklı Teknikle Tunus İşi Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar şimdi sizlere tunus işi örgü modeli yapımı paylaşacağım. Tunus işi örgü modeli yapımında ilmeği yandan alarak çarpraz örgü modeli görünüm sağlanmış. Tunus işi bu modelle battaniye yelek hırka pek çok şey yapabilirsiniz.

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • Tunus şişi
  • Makas

Yapımı

Tunus işi yapımı için örgü modeli yapımı için ilk olarak zincir çekelim yapacağımız modelin uzunluğuna göre zincir çekelim. Daha sonra her zincire 1 defa batarak ilmek çıkaralım çıkardığımız ilmekleri şişte bırakalım sıra sonuna kadar bu şekilde devam edelim. Sıra sonuna gelelim. İlmekleri 2 er 2 er şişten çıkaralım.

Tığın başını dolayalım ilk ilmeğin içinden geçirelim ikinciden ve üçünden de geçirelim ilmekler şişte. İlk yaptığımız ikinci ilmeği bütün ilmeklerin başından alalım. Sırasıyla üç ilmeği ilmeğin içinden geçirelim ikinciden ve üçünden de geçirelim ilmekler şişte. İlk yaptığımız ikinci ilmeği bütün ilmeklerin başından alalım.

Sırasıyla üç ilmeği ilmeğin içinden geçirelim ikinciden ve üçünden de geçirelim ilmekler şişte. İlk yaptığımız ikinci ilmeği bütün ilmeklerin başından alalım. Sıra sonuna gelelim. İlmekleri 2 er 2 er şişten çıkaralım. Tığın başını dolayalım ilk ilmeğin içinden geçirelim ikinciden ve üçünden de geçirelim ilmekler şişte.

İlk yaptığımız ikinci ilmeği bütün ilmeklerin başından alalım. Sırasıyla üç ilmeği ilmeğin içinden geçirelim ikinciden ve üçünden de geçirelim ilmekler şişte. İlk yaptığımız ikinci ilmeği bütün ilmeklerin başından alalım. Bu şekilde devam edelim.
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.