Eski Süzgeçten Harika Sepet Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar bugün sizlere süzgeçten sepet modeli yapımını paylaşacağım. Evinizde bulunan süzgeç ve kumaşları değerlendirmek için harika bir geri dönüşüm. Bu tasarımı isterseniz dekor olarak isterseniz eşyalarınızı koyacağınız bir sepet olarak kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • Süzgeç
  • Polar kumaş
  • Renkli eva kağıtları
  • Keçe kağıtları
  • Silikon tabanca

Yapımı

Sepet modeli yapımı için ilk olarak süzgecin üzerine polar kumaş yerleştirelim ve kenarlarından yapıştıralım. Silikon tabanca ile dışa doğru kıvırarak kumaşı yapıştıralım. Fazlalıklarını kesip çıkaralım.

Dışını kaplamak için de aynı polar kumaştan kesip yapıştıralım. Sepeti yaptıktan sonra horozun yapımına geçelim. Eva kağıdını ortadan katlayıp bir yuvarlak çizelim. Kesip çıkan iki parçayı dikelim.

Kenarlarını dikip boşluk bıraktığımız yerden elyafları dolduralım. Bu şekilde kafasını tamamlayalım. Kırmızı keçe kağıdına ibiğini çizelim ve yine aynı şekilde içini elyafla dolduralım.

Kolları için kahverengi keçeyi kullanalım. Kollarını çizip keselim. Toplam 4 kağıda yapalım. İki iki birleştirip içini dolduralım. Daha sonra horozun tüm parçalarını tamamlayıp birleştirelim.

Horozun kafasını sepetin başına kollarını kenarlara yapıştıralım. Son olarak ayaklarını sepetin ön kısmına sabitleyelim ve sepeti tamamlayalım.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.